Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Do wypadku może dojść wszędzie - zarówno w domu, jak i podczas wyjazdu wakacyjnego za granicę. Na każdą ewentualność warto wykupić ubezpieczenie podróżne na urlop, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo i komfort wypoczywania. Sprawdźmy, dlaczego jest to takie istotne?

KOMET-URPOL to zakład wytwarzający specjalistyczne narzędzia do obróbki skrawaniem, które wykorzystywane są w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, maszynowym, zbrojeniowym i wielu innych.

Od kilku ostatnich dziesięcioleci obserwujemy stały proces starzenia się społeczeństw zamożnych. Problem niskiego przyrostu naturalnego dotyczy już większości krajów Unii Europejskiej. Niemcy zamieszkuje ponad 4.5 miliona osób powyżej 75 roku życia, z czego większość potrzebuje pomocy w czynnościach dnia codziennego. Zapotrzebowanie rynku pracy na opiekunów seniorów ciągle rośnie i nic nie zapowiada zmiany tego trendu.

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla coraz częściej sięgają po internet, by załatwić sprawę w ZUS-ie, jednak ciągle preferują kontakt osobisty. Inspektorat ZUS w stolicy powiatu od początku roku obsłużył ponad 21 tysięcy klientów. To trzeci wynik w rankingu opolskich placówek Zakładu.

Szybsze przejazdy pociągów i większe bezpieczeństwo to następstwo prac prowadzonych na trasie Kędzierzyn-Koźle–Stare Koźle. Jest to część modernizowanej linii kolejowej do Chałupek, na którą Polskie Linie Kolejowe przeznaczyły łącznie 296 mln zł.