Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Czy możliwa jest budowa fabryki czekolady na polu południowym? – to pytanie zadali sobie podczas warsztatów organizowanych w Centrum Obsługi Inwestora jego pracownicy i zaproszeni uczniowie szkół gminnych, a dokładnie klas siódmych szkół podstawowych i klas gimnazjalnych.

 

Dyskusja była częścią trwającego do grudnia projektu pn. „Pole Sukcesu”. Inicjatorem pomysłu jest gmina Kędzierzyn-Koźle, organizatorem Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy, uczestnikami wyróżniający się uczniowie, a celem praktyczna nauka przedsiębiorczości.

Zaproszenie do projektu przyjęło dziesięć szkół, wystawiając do rywalizacji trzyosobowe zespoły. Zadaniem każdego z nich jest opracowanie strategii promocji pod kątem sprzedaży wybranej działki tzw. „pola południowego”. Dzień warsztatowy podzielony został na trzy części. W pierwszej uczniowie udali się na omawiane tereny inwestycyjne, gdzie z mapami poszukiwali atrakcyjnych dla ich pomysłu działek. Następnie wrócili do Centrum Obsługi Inwestora, gdzie czekały na nich przygotowane stanowiska pracy i szablony dokumentacji do wypełnienia. Pracę poprzedziła merytoryczna część wprowadzająca, po której grupy indywidualnie poszerzały wiedzę na spotkaniach w wybranych biurach COI.

- Dziś wszyscy byliśmy do dyspozycji naszych gości, odpowiadając na pytania i starając się wesprzeć etap koncepcyjny projektu – informuje Alicja Górska, prezes KKPP. – Niezależnie od codziennych zadań, które wykonujemy, zawsze cieszymy się, mogąc wspierać procesy edukacyjne naszych uczniów i dzielić się doświadczeniem. Co więcej, doceniamy zaangażowanie młodzieży i ich nauczycieli, nielimitowaną wyobraźnię uczestników, ciekawe spostrzeżenia i pomysłowość. Dla nas to dodatkowa promocja Centrum Obsługi Inwestora jako miejsca i podmiotu otwartego na zróżnicowane projekty – dodaje.

Jak dzień oceniają najbardziej zainteresowani?

- Wizyta na polu południowym była dla nas ciekawa, to duży obszar, na którym wiele można zrealizować – podsumowała Julia Janiszewska z PSP nr 11. - Pierwszy raz widzieliśmy ten teren. Moim zdaniem ma bardzo duży potencjał, który na pewno przyciągnie inwestorów - dodał Konrad Wandrasz z PSP nr 19.

Dla uczniów czas spędzony na polu południowym oraz w COI był praktycznym podejściem do istotnych aspektów przedsiębiorczości. W pigułce mogli zmierzyć się z przygotowaniem do transakcji sprzedaży, a docelowa prezentacja podczas grudniowego finału konkursu będzie testem nie tylko wartości przygotowanego materiału, ale również umiejętności argumentacji i wystąpienia.

p1
p1
p2
p2
p3
p3
p4
p4

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy