Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

O wyzwaniach oraz korzyściach wynikających z pracy na stanowisku inspektora ds. BHP  rozmawiamy  z Damianem Dogodą z firmy Multiserwis. 

 

Skąd dowiedziałeś się o firmie Multiserwis? Jak do nas trafiłeś i jak długo u nas pracujesz?

O firmie Multiserwis dowiedziałem się z portalu pracuj.pl. Pracowałem wówczas w jednej z korporacji w Opolu na stanowisku specjalisty do spraw procesu analizy danych. Wraz ze współpracownikami tworzyliśmy bardzo młody, zgrany zespół, pracujący głownie nad międzynarodowymi projektami. Z biegiem czasu, zacząłem odczuwać potrzebę zmiany. Czułem, że robię coś, co już nie daje mi radości. Jeszcze w tym samym dniu postanowiłem przejrzeć rynek pracy w naszym regionie. Natrafiłem na jedną ciekawą ofertę pracy i była to oferta firmy Multiserwis. Wysłałem aplikację na stanowisko inspektora ds. BHP, tak naprawdę nie liczyłem na odzew, ponieważ nie posiadałem żadnego doświadczenia zawodowego w tym kierunku, jedynie ukończone studia podyplomowe. Ku mojemu zdziwieniu, w przeciągu dwóch dni otrzymałem telefon z propozycją terminu odbycia rozmowy rekrutacyjnej, po której zaoferowano mi pracę.  Od tamtej pory minęło już pół roku.

Na jakim stanowisku pracujesz obecnie i czym dokładnie zajmujesz się każdego dnia?

Aplikowałem na stanowisko inspektora do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy i taką też objąłem posadę. Nie ukrywam, że pierwsze dni były ciężkie. Całkowita zmiana otoczenia, dojazdy do firmy, praca z bardzo doświadczonymi pracownikami i dużo większa odpowiedzialność za swoją pracę niż w poprzedniej firmie. Dodatkowo towarzyszący stres z powodu braku doświadczenia na danym stanowisku. Wbrew moim obawom, aklimatyzacja w firmie przebiegła bardzo pomyślnie. Nowi współpracownicy okazali się mili i pomocni, wprowadzili mnie do firmy i przedstawili wszystkim innym osobom. Są to wybitni specjaliści w swojej dziedzinie. Odpowiadali na każde moje pytania i rozwiewali wszystkie moje wątpliwości. Co więcej, nadal to robią. Jeżeli chodzi o moje codzienne zajęcia, to są one bardzo zróżnicowane i dynamiczne. Oprócz codziennego kontaktu z pracownikami, którzy przychodzą do naszego biura po porady, prowadzę szkolenia wstępne dla pracowników nowozatrudnionych, których firma zatrudnia w każdy czwartek. Jestem jedną z pierwszych osób, którą poznaje nowy pracownik podczas swojego pierwszego dnia w pracy.  Każdego dnia przeprowadzam obchód po firmowym warsztacie produkcyjnym zatrudniającym około 80 osób, podczas, którego wyłapuję nieprawidłowości oraz rozmawiam z pracownikami i kierownikami, doradzając im, jak pracować bezpieczniej. Oprócz tego część naszego zespołu jeździ po całej Europie, po wielu budowach i kontroluje pracę, ponieważ naszym celem jest ograniczenie do minimum wypadków przy pracy.

Czy lubisz swoją pracę i jak widzisz siebie w firmie Multiserwis za kilka lat?

Moja praca jest ciekawa, wymaga ciągłego doskonalenia i poszerzania swojej wiedzy, ponieważ przepisy bardzo często się zmieniają. Aby być na bieżąco, często biorę udział w dodatkowych szkoleniach, kursach czy nawet studiach podyplomowych, które pomaga sfinansować firma. Takie cechy charakteru jak otwartość, rzetelność, skrupulatność, czy umiejętność rozmowy z drugim człowiekiem odgrywają niebagatelną rolę w tym zawodzie. Z biegiem czasu, gdy moja wiedza i doświadczenie będą wystarczające, chciałbym odpowiadać za szerszy zakres obowiązków i posiadać możliwość decyzyjności w kluczowych elementach funkcjonowania BHP w firmie.

Jak spędzasz wolny czas po pracy?
 

Uwielbiam sporty ekstremalne, takie jak jazda na snowboardzie, motocyklu, czy skoki ze spadochronem, które swoją drogą współfinansuje firma w ramach zajęć rekreacyjno-kulturowych. Gram też w tenisa ziemnego i piłkę siatkową,  którą trenuję od dziecka. Wraz ze znajomymi z Kędzierzyna zajęliśmy 2 miejsce w Mistrzostwach Miasta Amatorów w piłce siatkowej, gdzie wyprzedziła nas jedynie ZAKSA Oldboys. Oprócz tego na co dzień można mnie spotkać na siłowni, gdzie trenuję swoje ciało i ducha oraz rozładowuję stres.

Czy poleciłbyś Firmę Multiserwis innym osobom i dlaczego?

Multiserwis to przedsiębiorstwo, stawiające na młodych i ambitnych, którzy pomimo braku doświadczenia potrafią wnieść wartość dodaną do przedsiębiorstwa i powiew świeżości. Jedynym warunkiem jest chęć nabywania nowych umiejętności i rozwijania tych, które już mamy. O resztę nie trzeba się martwić, firma z chęcią pomoże. Dotyczy to zarówno pracowników zatrudnionych na stanowiskach administracyjno-biurowych jak i fizycznych.

 

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy