Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Czym dokładnie zajmuje się prawnik, którego zatrudnia firma? Na czym dokładnie polega coś, co jest określane mianem obsługi prawnej firm? Nie zawsze jest to dla nas w stu procentach jasne pojęcie. Zakres obowiązków prawnika, który podejmuje się obsługi prawnej firmy, jest bowiem bardzo szeroki.

 

 

O tym, co dokładnie wchodzi w zakres jego obowiązków oraz na co koniecznie powinniśmy zwracać uwagę, jeśli chcemy prawnika zatrudnić, będziecie mogli dowiedzieć się z lektury poniższego artykułu.

 

Przede wszystkim – konstruowanie umów

 

Każda firma, która zatrudnia pracowników, powinna zatrudniać ich w oparciu o konkretną umowę. Czy będzie to umowa zlecenia, czy umowa o dzieło, czy umowa o pracę – nie ma to znaczenia. Ważne jest jednak to, aby zatrudniając pracowników, była do tego celu stworzona odpowiednia podstawa prawna. Właściwą umowę, w oparciu o która zatrudnimy pracownika, z całą pewnością będzie w stanie skonstruować nam właśnie prawnik. To jeden z pierwszych obowiązków, jakie wliczają się do pojęcia obsługi prawnej firmy. Nie jest to jednak jedyny obowiązek prawnika, który w pewien sposób jednak opiekuje się naszą firmą. Co zatem jeszcze wlicza się do pojęcia obsługa prawna firm?

 

Po drugie – windykacja należności

 

Drugim, bardzo ważnym elementem, który wchodzi w skład pojęcia „obsługa prawna firm” jest z całą pewnością windykacja należności. To z kolei proces, który można podzielić na kilka etapów. Wiadomo bowiem, że nikt z nikim od razu nie będzie szedł do sądu. Najpierw zatem konstruowane jest tzw. ponaglenie do opłacenia zaległości. Następnie dopiero jest konstruowane wezwanie do zapłaty. Zaś jeśli i to pismo nie przyniesie pożądanego efektu wówczas dopiero podejmowane są kroki bardziej poważne takie jak proces, czy zaangażowanie w całą sprawę komornika. Warto jest jednak wiedzieć, że tego typu sytuacje, to naprawdę skrajne przypadki. Niemniej jednak także i ich podjęcie, leży w dużej mierze w zakresie obowiązków prawnika. Prawnik jednak, ma za zadanie działać w imieniu firmy i pod żadnym pozorem, nie może to być działanie na jej szkodę.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy