Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

W Kędzierzynie-Koźlu rozstrzygnięto drugą edycję konkursu Forum Młodych Innowatorów. Zwycięzców nagrodzono 16 listopada podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

 

Konkurs Forum Młodych Innowatorów zorganizowany został z inicjatywy Grupy Azoty ZAK S.A. w partnerstwie z Kędzierzyńsko-Kozielskim Parkiem Przemysłowy Sp. z o.o. oraz Klastrem Chemii Specjalistycznej Chem-Ster. Jego celem były prezentacja i wybór najlepszych pomysłów młodych innowatorów z zakresu nowoczesnych technologii, konstrukcji, materiałów dla chemii, które mają szanse praktycznego zastosowania w przemyśle.

W komisji konkursowej zasiedli: Bogdan Tomaszek - przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Azoty ZAK S.A., Ryszard Grzybek - dyrektor Departamentu Rozwoju Centrum Innowacji Grupa Azoty ZAK S.A., Henryk Griner - dyrektor oddziału Bank Gospodarstwa Krajowego w Opolu, Marzena Janicka - pełnomocnik ds. organizacji i zarządzania Brenntag Polska Sp. z o.o., Grzegorz Sabura - dyrektor produkcji Petrochemia-Blachownia S.A. oraz Janusz Nowicki – naukowiec z ICSO „Blachownia”.

 

Projekty nagrodzono w dwóch grupach wiekowych.

W szkołach średnich pierwsze miejsce zajęli: Denis Zemełka, Sebastian Derkacz i Jakub Kulik z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu za pracę pn. „Aeropaleta do przenoszenia ciężkich produktów chemicznych bazująca na zasadzie nie wzniecającego kurzu lub drobnych cząstek poduszkowca”.

Drugie miejsce zajął Gabriel Mainka z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzyn-Koźle za pracę „Zintegrowany system automatyzacji - robot MERO S3”.

Z kolei trzecią lokatę otrzymali: Andrzej Szafarczyk, Kacper Burban i Szymon Chodura z ZSŻŚ za „Chwytak do produktów lub próbek chemicznych w kształcie przedramienia wykonany z pianki polietylenowej możliwością regulowania siły chwytnej”.

 

W drugiej grupie - studenci i doktoranci do 30. roku życia - zwyciężyła Anna Szelwicka z Politechniki Śląskiej w Gliwicach za pracę: „Bioproces na miarę XXI wieku – zielona technologia produkcji plastyfikatorów”.

Drugie miejsce zajął Piotr Latos, również z Politechniki Śląskiej, za opracowanie „Zastosowanie kwasowych cieczy jonowych o charakterze kwasów Lewisa jako katalizatorów w syntezie chemicznej”.

Trzecia nagroda trafiła do Łukasza Misiło z Politechniki Rzeszowskiej za pracę pt. „Platforma internetowa: buildyourdevice.com - zaprojektuj online w 3d to czego potrzebujesz”.

 

Sponsorami i fundatorami nagród projektu były: Grupa Azoty ZAK S.A., Petrochemia Blachownia S.A., Bank BGK Oddział w Opolu oraz Brenntag Polska Sp. z o.o.

fmi (3)
fmi (3)
fmi (6)
fmi (6)
fmi (11)
fmi (11)
fmi (13)
fmi (13)
fmi (14)
fmi (14)
fmi (9)
fmi (9)
fmi (10)
fmi (10)
fmi (15)
fmi (15)
fmi (18)
fmi (18)
fmi (21)
fmi (21)
fmi (23)
fmi (23)
fmi (24)
fmi (24)
fmi (25)
fmi (25)
fmi (26)
fmi (26)
fmi (27)
fmi (27)
fmi (28)
fmi (28)
fmi (29)
fmi (29)
fmi (30)
fmi (30)
fmi (31)
fmi (31)
fmi (32)
fmi (32)
fmi (33)
fmi (33)
fmi (36)
fmi (36)
fmi (39)
fmi (39)
fmi (40)
fmi (40)

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy