Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Decydując się na zlecenie prowadzenia sprawy o odszkodowanie powypadkowe, klient pytając o cenę takiej usługi najczęściej usłyszy, że agencja pobiera „prowizję za sukces”. To znaczy, że przedstawiciel firmy nie będzie pobierał od nas żadnych zaliczek ani innego rodzaju opłat. Jego wynagrodzenie to część odszkodowania, które zostanie wywalczone. Oznacza to też, że jeśli nic nie uda się ugrać, firma nie otrzyma ani grosza. Teoretycznie im niższa prowizja, tym dla nas lepiej. Jeśli jednak prowizja za uzyskane odszkodowanie jest zbyt niska, powinniśmy włączyć swoją czujność.

 

 

Prowizja za prowadzenie sprawy nie jest stała. Dużo zależy tu od stopnia złożoności sprawy, dokumentacji dowodowej oraz ilości pracy, którą należy włożyć, by uzyskać odszkodowanie. Taki system wynagradzania jest jednak bardzo motywujący dla agencji, gdyż będzie zależało jej na wywalczeniu jak najwyższej kwoty zadośćuczynienia.

 

Niska prowizja - niska jakość?

 

Na rynku nie brakuje firm, które oferują uzyskanie odszkodowania w zamian za bardzo niską prowizję. I tu należy uzmysłowić sobie jedną rzecz. W walce o odszkodowanie liczy się przede wszystkim wiedza i doświadczenie kancelarii, a nie niska prowizja. Mało doświadczeni lub słabi fachowcy nie ugrają wiele, a to oznacza, że klient więcej na tym straci, niż zyska. Dlatego czasem warto zapłacić wyższą prowizję, a sprawę powierzyć firmie z doświadczeniem i marką wśród klientów.

 

Ile wynosi prowizja w sprawach o odszkodowanie?

 

Najczęściej agencje odszkodowawcze liczą na gażę w wysokości około 20%. W sieci nie brakuje też agencji zajmujących się uzyskiwaniem wyższych odszkodowań, które pobierają prowizję rzędu kilku procent oraz takich, które za swoją pracę życzą sobie ponad 30% wartości uzyskanego odszkodowania. Zarówno bardzo wysokie, jak i bardzo niskie prowizje powinny wzbudzić naszą czujność, dodaje ekspert odszkodowaniazoc.pl.

 

Czy i kiedy sprawę o odszkodowanie powierzyć adwokatowi?

 

Takie rozwiązanie czasami okazuje się niezbędne. Chociaż wiąże się to z większymi wydatkami, może w znacznym stopniu przyczynić się do uzyskania wyższego odszkodowania. Na rynku nie brakuje wybitnych specjalistów w zakresie odszkodowań, którzy prowadzą swoje kancelarie adwokackie. Jest to rozwiązanie zdecydowanie najdroższe, ale i najpewniejsze. Często ludzie kierują tam swoje kroki w ostateczności.

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy