Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Petrochemia Blachownia SA została doceniona za działania na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Firmę z Kędzierzyna-Koźla już po raz osiemnasty nagrodzono też tytułem „Przedsiębiorstwo Fair Play”.

 

Konkurs „Symbol” organizowany jest od siedmiu lat przez wydawcę Monitora Biznesu w „Rzeczpospolitej” i Monitora Rynkowego w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Ma na celu wyłonienie najlepszych symbolicznych przedsiębiorstw, jednostek naukowych i samorządowych, których działalność i osiągnięcia mogą być przykładem dla wszystkich. Tytuł „Symbolu” przyznawany jest w kilkunastu kategoriach. Jednym z laureatów została Petrochemia Blachownia SA, którą doceniono „EkoSymbolem”, jako przedsiębiorstwo działające na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Konkursowi patronuje Główny Inspektor Ochrony Środowiska.

 

Od 18 lat firma chemiczna z Kędzierzyna-Koźla jest też laureatem konkursu „Przedsiębiorstwo Fair Play”. 20. edycję podsumowano podczas gali w Expo XXI w Warszawie. Startujące w nim firmy oceniane są pod różnym kątem, nie tylko ekonomicznym czy jakości wyrobów. Program ma na celu promowanie etyki w działalności gospodarczej rozumianej jako właściwe zarządzanie relacjami z pracownikami, klientami, kontrahentami, społecznością lokalną czy przedstawicielami władzy.

 

W tegorocznej edycji innymi laureatami z naszego miasta zostały: Global Colors Polska SA (Złoty Laur i certyfikat) oraz Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy (złota statuetka i certyfikat).

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy