Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Tabor Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Kędzierzynie-Koźlu powiększy się w przyszłym roku o cztery autobusy, w tym jeden hybrydowy o napędzie dieslowskim i elektrycznym. Dodatkowo na dziesięciu przystankach zostaną zamontowane elektroniczne tablice informacyjne z rozkładami jazdy.

 

 

W ramach projektu pn. „Poprawa jakości powietrza w subregionie kędzierzyńsko-strzeleckim – etap II” zostanie też rozbudowany istniejący system e-usług dla pasażerów, pozwalający m.in. na zakup biletów na przejazd w internecie. Warte ponad 9,2 mln złotych inwestycje zostaną przeprowadzone przy dofinansowaniu w wysokości blisko 4,4 mln złotych.

 

Do tej pory dzięki trwającej od 2011 roku wymianie taboru MZK wzbogacił się o 21 nowych pojazdów, które zastąpiły te najbardziej wysłużone. Realizacja projektu pomoże jeszcze lepiej zadbać o środowisko naturalne, przyczyni się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery, a także poprawi jakość usług oferowanych przez przewoźników.

 

Liderem projektu „Poprawa jakości powietrza w subregionie kędzierzyńsko-strzeleckim – etap II” jest gmina Kędzierzyn-Koźle. Jej partnerem jest Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Strzelcach Opolskich. Łączny koszt całego projektu wyniesie ponad 18,7 mln złotych, z czego dofinansowanie stanowi prawie 9 mln zł.

 

 

 

Źródło: urząd miasta

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy