Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Zakład przerabiający zużyte baterie i odzyskujący z nich pierwiastki metali powstanie w strefie inwestycyjnej w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Firma Technika Recykling Sp. z o.o. z Gliwic nabyła od Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego grunt na tzw. Polu Południowym o powierzchni 0,65 ha za kwotę blisko 322 tys. zł brutto.

Na działce inwestor planuje zrealizować swój projekt, polegający na recyklingu czarnej masy z baterii cynkowo-węglowych i alkalicznych. Technologia została opracowana przez naukowców z gliwickiego Instytutu Metali Nieżelaznych.

 

W ramach projektu planowana jest budowa hal produkcyjnych, budynków magazynowych i socjalnych, jak również budowa wysokospecjalistycznej instalacji do recyklingu czarnej masy.

Kwota inwestycji to ponad 11 mln zł, z czego około 5,5 mln zł to dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Zakończenie realizacji i jej uruchomienie zaplanowane jest wstępnie na trzeci kwartał 2019 roku. Firma zamierza zatrudnić 20 osób.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy