Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Firma Mubea Automotive Poland sp. z o.o. nawiązała współpracę z powiatem kędzierzyńsko-kozielskim oraz Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach.

 

Do podpisania stosownego listu intencyjnego o współpracy w zakresie kształcenia zawodowego doszło w siedzibie firmy, znajdującej się w Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przy autostradzie A4 na wysokości Zimnej Wódki. Firmę Mubea reprezentował członek zarządu Jiři Matyáš, powiat kędzierzyńsko-kozielski starosta Małgorzata Tudaj oraz wicestarosta Józef Gisman, a szkołę z Azotów jej dyrektor Maria Staliś.

 

Celem porozumienia jest zacieśnianie współpracy na rzecz podniesienia jakości i atrakcyjności kształcenia praktycznego, między innymi w zawodach technik mechatronik, elektryk, operator obrabiarek skrawających, ślusarz i monter mechatronik.

Współpraca obejmuje organizację staży wakacyjnych, promowanie nowoczesnych rozwiązań organizacyjnych w ramach praktyk zawodowych, w tym organizacji systemu stypendialnego dla uczniów, organizację wycieczek dydaktycznych do zakładu w Zimnej Wódce, identyfikowania potrzeb i wymagań kwalifikacyjnych rynku pracy oraz kompetencji, które należy kształcić u uczniów.

Przy okazji Danuta Wesołowska - dyrektor ds. handlowych przedstawiła zarys działalności firmy Mubea i oprowadziła włodarzy naszego powiatu po zakładzie.

 

Mubea Automotive Poland sp. z o. o. to duża firma, która specjalizuje się w produkcji części samochodowych do większości marek aut na świecie (m.in. opasek zaciskowych, sprężyn talerzowych do przekładni w automatycznych skrzyniach biegu, wałów napędowych). W Polsce firma działa od 2015 roku. Swoje zakłady ma na całym świecie.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy