Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

O pochodzącej z Kędzierzyna-Koźla Anne-Marie Kot – znakomitej akrobatce i tancerce pole dance – cała Polska usłyszała w 2015 roku, gdy wystąpiła w finale telewizyjnego show „Mam talent!”. Teraz jest prezesem federacji PFAPA.

Wśród mało przyjemnych dolegliwości układu pokarmowego znajduje się także refluks, na który skarży się całkiem sporo osób. To schorzenie, które polega na cofaniu się treści żołądkowej do przełyku. O ile sam pokarm, który wcześniej zjedliśmy, nie drażni ścian przełyku, o tyle już kwas solny oraz enzymy trawienne znajdujące się żołądku tak. Co warto wiedzieć na temat tej przypadłości.

- Trzecia płyta długogrająca pt. „Czwarty wymiar” - podobnie jak poprzednie nasze krążki - zawiera w swym tytule czas. Może nie dosłownie, lecz w nieco zawoalowanej formie, gdyż potocznie przyjęło się, że w układzie kartezjańskim czwartym wymiarem jest czas. Po sześciu latach istnienia grupy wydajemy trzeci longplay. Płyta dotyka życia, miłości - czasem nietrafionej, pyta o miłość i momentami rozdziera bólem. Nawiązuje do wiary w niezatapialność uczuć, śmieje się w twarz błądzącym we własnej mgle. Mówi o tym, że można kochać bez względu na wszystko i tęsknić za bezpowrotnym - opowiada Roman Wiktorek, lider wywodzącej się z naszego miasta grupy John Kentucky Band.

Z wykształcenia animatorka społeczno-kulturowa, z zamiłowania behawiorysta zwierząt, zoopsycholog i aktywistka w Amnesty International, a z zawodu koordynator projektów edukacyjnych w Polskiej Akcji Humanitarnej. O tym, co w życiu ważne, o działalności na rzecz praw człowieka i szeroko pojętej tolerancji, miłości do czworonogów oraz drodze od beztroskich lat młodości w Kędzierzynie-Koźlu do odpowiedzialnej pracy w stolicy, opowiada Sabina Złotorowicz.

Grecja to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wypraw, które Polacy od lat wybierają najchętniej. Wynika to z kilku faktów.