Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Mieczysław Rogowski przepracował w nieistniejącym już kinie „Hel” w Koźlu grubo ponad 40 lat.  Miało ono swój niepowtarzalny klimat, 700 wygodnych foteli oraz lożę, na którą bilety były nieco droższe. Uznawane było za jedno z najnowocześniejszych na Śląsku, choć niektórzy twierdzili, że było przeklęte z uwagi na materiał z którego je zbudowano.

Stowarzyszenie Moc Muzyki zaprasza na koncert charytatywny, który odbędzie się w dniach 22 i 23 czerwca na błoniach przy Domu Kultury „Koźle”. Przez dwa dni wystąpi kilkanaście zespołów, a dochód z imprezy przeznaczony będzie na leczenie Łucji Kornak.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 3904

Muzeum Ziemi Kozielskiej w organizacji i Urząd Miasta Kędzierzyna-Koźla zapraszają do udziału w filmach edukacyjnych pokazujących miasto sprzed niemal stu lat. 

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 2126

Przed nami dziewiętnasta edycja imprezy pn. "Odra rzeką integracji europejskiej" czyli Pływałda 2018. Z tej okazji 17 czerwca na przystani "Szkwał" nad Odrą w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowany zostanie piknik rodzinny.

Zwycięzca majowej edycji plebiscytu na Bobasa Miesiąca odwiedził wraz z rodzicami naszą redakcję. Szczęśliwa rodzina odebrała nagrody za wygraną w konkursie.