Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kiełki to zapomniany i niedoceniany składnik, który odznacza się ogromną wartością odżywczą. Często traktowane są jako mało powszedni produkt, kojarzący się z dietą wegetariańską, wegańską lub kuchnią orientalną. Takie myślenie to błąd, a kiełki powinny być częścią każdej zbilansowanej diety.

Podczas jednego ze spotkań czytelników gazet lokalnych w Komisji Europejskiej padło sformułowanie mówiące o tym, że Bruksela, stolica Belgii jest „wiecznym Erasmusem”.

Najlepszym miejscem na poznanie historii i obecnych działań Unii Europejskiej jest - znajdujące się w samym sercu Brukseli - Parlamentarium. 

Uczestnicy projektu „Informe” podczas wyjazdu studyjnego do Brukseli wzięli udział w różnych wykładach odbywających się w budynku Komisji Europejskiej. Podczas jednego z nich rozpoczęła się dyskusja dotycząca świadomości Polaków odnośnie projektów finansowanych przez Unię Europejską.

Łącznie 32 czytelników oraz dziennikarzy gazet lokalnych z niemal całej Polski wzięło udział w projekcie „Informe”. Odbywał się on w dniach 5-8 września, a jego celem było pokazanie Polakom, w jaki sposób i dlaczego wprowadzana jest w życie polityka spójności międzynarodowej oraz równowaga pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej.