Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

O pochodzącej z Kędzierzyna-Koźla Anne-Marie Kot – znakomitej akrobatce i tancerce pole dance – cała Polska usłyszała w 2015 roku, gdy wystąpiła w finale telewizyjnego show „Mam talent!”. Teraz jest prezesem federacji PFAPA.

 

Co to takiego? Polish Federation Air Power Athletics z siedzibą w Lublinie jest jedyną federacją w kraju zrzeszającą zawodników z wielu dyscyplin akrobatyki powietrznej i kalisteniki: Pole Sport, Street Workout, Aerial Silks, Aerial Hoop, Aerial Pole, SlackLine i Free Jumping.

 

Niedawno kadra narodowa, pod okiem Anne-Marie Kot oraz Marii Kułagi, wystąpiła w mistrzostwach Europy w akrobatyce powietrznej. Na Słowacji rywalizowało 140 zawodniczek. Polki wywalczyły osiem krążków, w tym cztery złote.

Wśród medalistek są dwie zawodniczki z Opolszczyzny, to Wiktoria Haczkiewicz, która była druga wśród juniorek w konkurencji pole sport oraz Marta Szyłak – trzecia wśród juniorek w kategorii aerial hoop.

 

- To, czego dokonały nasze atletki, przerosło nasze oczekiwania. Jestem dumna z naszej reprezentacji. Przeżywałam to razem z nimi i cieszę się, że mogłam być dla niech wsparciem. Ich sukces jest sukcesem również moim, a przede wszystkim naszego kraju – mówi prezes Anne-Marie Kot.

Teraz przed naszymi akrobatami start w mistrzostwach świata, które odbędą się w grudniu w Lublinie.

 

akrobatyka2
akrobatyka2
akrobatyka1
akrobatyka1
akrobatyka3
akrobatyka3
akrobatyka4
akrobatyka4

 

Foto: PFAPA

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy