Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

O śnieżnobiałych zębach, marzy praktycznie każdy z nas. Z podziwem patrzymy na piękne uśmiechy gwiazd z okładek kolorowych czasopism. To działa na naszą wyobraźnię, a w efekcie, sami chcemy cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem. Jak jednak to osiągnąć? Co dokładnie należy zrobić, abyśmy mogli się cieszyć uśmiechem, takim, jaki prezentują gwiazdy z okładek gazet? Przedstawiamy dwa skuteczne sposoby.

 

 

Pierwszy sposób – wybielanie zębów

 

Pierwszym i jednym z najprostszych sposobów na piękne białe zęby, jest zdecydowanie się na zabieg wybielania zębów. To zabieg, który określany jest jako profilaktyka w leczeniu zębów. To prosty zabieg, ale to, co musimy mieć na względzie, to, że wybielanie nie jest wieczne. W odróżnieniu od licówek ( o których będziecie mogli państwo przeczytać w dalszej części artykułu), wybielanie zębów, należy od czasu do czasu powtórzyć. Odstępy czasowe pomiędzy jednym zabiegiem a drugim, są dopasowane w indywidualny sposób. Dla przykładu, osoby, które spożywają duże ilości kawy, czy piją dość regularnie czerwone wino, zabieg wybielania zębów powinny wykonywać znacznie częściej, aniżeli osoby, które nie spożywają takich napojów. W przypadku decyzji dotyczącej wybielania zębów, jeśli palimy papierosy, koniecznie powinniśmy z nich zrezygnować. Dym papierosowy, to największa trucizna nie tylko dla samego organizmu, ale też dla szkliwa zębów.

 

Drugi sposób – licówki

 

Kolejnym sposobem, jeśli chcemy we właściwy sposób zadbać o nasze zęby i sprawić, aby zawsze były one śnieżnobiałe, jest wykonanie zabiegu założenia licówek. To zabieg z zakresu szeroko rozumianej protetyki, dlatego też, nie wykonamy go w każdym gabinecie stomatologicznym. Musimy najpierw sprawdzić, czy lekarz prowadzący gabinet specjalizuje się w tego rodzaju dziedzinie. Licówki bowiem, w odróżnieniu od samego wybielania zębów, są na całe życie. To także definiuje niejako koszt takiego zabiegu, który oscyluje w okolicach 2 – 3 tysięcy. Jest to jednak inwestycja na całe życie. Patrząc na to z tej perspektywy, nie jest to duży koszt. 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy