Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Czym jest folia typu stretch, wie niemalże każdy z nas. Tym samym, warto jest zwrócić uwagę na to, jak możemy ją wykorzystywać. Powszechnie wiadomo, że folia typu stretch, jest przeznaczona do pakowania dużych pod względem gabarytów paczek czy też przedmiotów.

 

 

Najczęściej wykorzystywana jest ona w magazynach kurierskich lub pocztowych, choć nie tylko tam. Warto zwrócić uwagę na to, ze folia typu stretch, może mieć też zgoła odmienne zastosowanie. Jakie? Odpowiedź na to pytanie, znajdziecie państwo w poniższym artykule.

 

Przede wszystkim – przeprowadzki

To, na co koniecznie musimy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o zastosowanie folii typu stretch, to przede wszystkim kwestia dotycząca szeroko rozumianych przeprowadzek. Warto zaznaczyć, że jeśli zależy nam na tym, aby we właściwy sposób zabezpieczyć meble, czy też szeroko rozumiany sprzęt elektroniczny, to dobrze jest właśnie do tego celu wykorzystać folię typu stretch. To, co jest znamienne, jeśli mowa o jej zastosowaniu, to fakt, że po pierwsze jest ona rozciągliwa. Tym samym, bez najmniejszego problemu, jeśli mowa o odpowiednim rozciągnięciu jej, oczywiście tylko do pewnych rozmiarów. Co więcej, elastyczność, jaką bez wątpienia odznacza się folia stretch, to także jej duży atut. Dzięki tej właściwości, bez najmniejszego problemu dopasowuje się ona nawet do najbardziej niestandardowych kształtów. W momencie, kiedy mowa jest o zabezpieczeniu dość nietypowych gabarytów mebli lub też niestandardowych kształtów, to folia stretch, będzie do tego celu idealna.

 

Przemysł pocztowy i kurierski

W związku z tym, jakie właściwości ma folia stretch, nie ma też najmniejszych przeciwwskazań, aby była ona stosowana w szeroko rozumianym przemyśle pocztowym lub kurierskim. Dobrze zabezpieczy ona kartony i paczki, a jeśli owiniemy nią kilkakrotnie daną rzecz, zniwelujemy też możliwość uszkodzenia przedmiotu. Nierzadko do tego celu wykorzystuje się jednak czarną folię typu stretch. Dodatkowo, można też zastosować wzmocnienie jest np. poprzez owinięcie paczki folią bąbelkową.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy