Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Wakacyjna podróż to marzenie wielu osób pracujących ciężko przez cały rok. Warto jeszcze przed urlopem poświęcić czas na przygotowanie potrzebnych rzeczy. Jednym z niezbędnych elementów jest odpowiednie obuwie - jak je wybrać?

 

Buty do miasta i nie tylko

 

Podstawowym elementem, który należy brać pod uwagę w przypadku wybierania butów na wakacyjny wyjazd, jest to, gdzie będzie się ich używać. W przypadku miejskich wędrówek warto zainwestować w espadryle, komentuje redaktorka bloga www.zouza.pl. To przewiewne buty idealne na zwiedzanie miasta, a jednocześnie zawsze modne. W przypadku, gdy zwiedzanie będzie trwało cały dzień, można zainwestować w sneakersy. Choć kojarzą się one przede wszystkim ze stylem sportowym, to ich główną zaletą jest niebywała wygoda. Jeśli zaś miasto położone jest blisko morza, oprócz wyżej wymienionych butów najlepiej jest spakować także typowe japonki - idealne do spacerów po plaży.

 

Wędrówki po polach i lasach

 

W przypadku bardziej dzikich tras niż miejskie deptaki warto zdecydować się na nieco inne obuwie. W sytuacji, gdy ścieżki nie są zbyt wymagające, warto wybrać buty trekkingowe. W takim obuwiu można wybrać się zarówno do pobliskiego lasu, jak i na dłuższą wycieczkę górską. Na dłuższe trasy lepiej wybierać obuwie nieprzemakalne z naturalnej skóry.

 

Buty wakacyjne

 

Jak pokazują powyższe przykłady, często jedna para butów nie wystarczy. Na pewno należy zrezygnować z dodatkowych pudełek na buty - niekiedy warto spakować je praktycznie osobno, by jak najlepiej wykorzystać przestrzeń walizki. W przypadku, gdy buty nie mogą stracić swojego kształtu, warto włożyć coś do środka. Jeśli bagaż nie może przekraczać zbyt wielu kilogramów, najcięższe buty warto po prostu założyć na nogi - w przypadku tego rozwiązania dobrze jest, gdy są one wykonane z naturalnej i nieco bardziej przewiewnej skóry, na przykład z zamszu lub nubuku.

 

bomi.pl

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy