Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Gdzie spędzić nasz urlop? Czy zawsze musimy się kierować tym, że zimą to tylko góry, a latem morze? Otóż nie. Urlop w Zakopanem jest dobrym rozwiązaniem o każdej porze roku. Dlaczego? Co wpływa na to, że coraz chętniej wybieramy się na urlop właśnie do Zakopanego? Odpowiedzi na te pytania, znajdziecie państwo z całą pewnością w poniższym artykule.

 

 

Przede wszystkim – ciekawe szlaki turystyczne

 

Zakopane to idealne miejsce na spędzenie urlopu, przede wszystkim ze względu na niesamowity klimat. Z Zakopanego prowadzi wiele szlaków turystycznych – nie tylko takich, które przypadną do gustu zaawansowanym ale też i początkującym. Wejście na Giewont – to tylko jedna z bardzo wielu możliwości, jakie mamy w Zakopanem. Możemy też zdecydować się na spacery po halach górskich – zarówno zimą jak i latem. Widoki będą z całą pewnością zapierały dech w piersiach. To jednak nie wszystkie atrakcje turystyczne, jakie czekają na nas właśnie w Zakopanem.

 

Po drugie – restauracje, hotele i Krupówki

 

Kolejną kwestią związaną z pobytem w Zakopanem, która wpływa doskonale na to, że jest to świetne miejsce na urlop, jest to kwestia związana z tym, że baza noclegowa i hotelowa w Zakopanem jest naprawdę bardzo bogata. Mamy zarówno bardzo dużo hosteli, schronisk górskich, jak również hoteli. Wszystko to jest skondensowane najczęściej w obrębie centrum Zakopanego. Co za tym idzie wyjście na Krupówki a następnie powrót do hotelu, nie wymagają od nas udziału samochodu. Możemy zatem bez obaw spędzić wieczory w Zakopanem, np. siedząc w przytulnej knajpce, grzejąc się przy kominku i spożywając specjały kuchni regionalnej. To świetny pomysł na odpoczynek np. po całym dniu spędzonym na szlaku turystycznym.

 

Zakopane to też świetne miejsce jeśli chodzi o poprawę naszej kondycji związanej ze zdrowiem. Zmiana klimatu na górski zawsze jest dobra. Świeże powietrze odpowiednia dawka ruchu, a także zmiana diety – to wszystko działa na nas w pozytywny sposób. Argumentów, które przemawiają za tym, aby spędzić urlop w Zakopanem, jest zatem całe mnóstwo.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy