Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Noszenie biżuterii jest sztuką. Każda kobieta opanowała ją w mniejszym lub większym stopniu, ale i tak dość często zdarzają się w tej sztuce błędy. Mogą dotyczyć niewłaściwego stylu, źle dobranych ozdób, a nawet symboliki. Warto bowiem pamiętać, że niektóre symbole, chętnie wykorzystywane przez producentów biżuterii, mają swoje znaczenie i mogą być różnie odbierane przez otoczenie.

 

Uwaga na symbole

O tym, co oznacza krzyżyk, wiedzą wszyscy. Nie wszyscy natomiast są świadomi, że pokazywanie się z tym symbolem jest swoistą manifestacją światopoglądową i religijną. Na ogół nikomu ona nie przeszkadza, ale są środowiska i miejsca, w których roztropnie jest się z tym nie obnosić. Trzeba też uważać na to, jak krzyżyk jest zawieszony: jeśli odwrotnie, oznacza związki z satanizmem lub przynajmniej sympatię dla takich wierzeń.

Kościół katolicki odrzuca też niektóre inne, popularne symbole. Nie toleruje na przykład pozornie nieszkodliwej, pokojowej „pacyfki”, ponieważ bywa ona utożsamiana z symbolami runicznymi. Także Yin Yang, symbol równowagi, jest źle widziane przez duchowieństwo i osoby religijne. Być może ze względu na związki tego symbolu z holizmem, być może też poprzez odwołania do filozofii starochińskiej, pozbawionej przecież elementów chrześcijańskich. Pentagram? Broń Boże! To znów symbol satanistyczny, a także okulistyczny.

 

Swarovski? Kto to taki?

W internetowym sklepie https://arande.pl/store znajdziesz piękną biżuterię z kryształami Swarovskiego. Czy wiesz, że producentem tych kryształów jest austriacka firma, założona przez Czecha? Daniel Swarovski był szlifierzem szkła, który w 1892 roku opatentował elektryczną szlifierkę do szkła kryształowego. Dziś założona przez niego firma jest znana na całym świecie. Wytwarza jednak nie tylko biżuterię, ale także przyrządy optyczne, szkła kontaktowe, a nawet kryształki montowane w szkłach odblaskowych. Do dziś udziałowcem firmy jest prawnuk jej założyciela.

Spore wrażenie robią bransoletki z kolekcji Arande – https://arande.pl/store/Bransoletki. Sięgną po nie przede wszystkim panie ceniące elegancję i unikatowość. Ozdoby te nadają się do noszenia na co dzień, a także wieczorem lub podczas wyjątkowych okazji. Bransolety pełne blasku i kolorów są znakomitym dodatkiem do różnych strojów.

Całą paletę barw znaleźć można także w kolczykach – https://arande.pl/store/Kolczyki. Jest to niezbyt droga, ale i tak ekskluzywna biżuteria, tworzona przede wszystkim ze srebra. Bogactwo kolorów sprawia, że można tu dobrać kolczyki pasujące do dowolnego ubioru i fryzury.

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy