Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Często zadajemy sobie pytanie, w jakiej sprawie możemy skorzystać z pomocy adwokata. Czasem wydaje się, że tylko poważna sprawa karna bądź skierowany przeciwko nam pozew uzasadnia wizytę w kancelarii. Tak nie jest.

 

Klienci bardzo często nie mają świadomości, że skorzystanie  z usług adwokata na wcześniejszym etapie postępowania zaoszczędziłoby im wiele późniejszego stresu, a nawet mogłoby zapobiec postępowaniu sądowym. Kiedy zatem warto udać się do adwokata?

 

Są takie sytuacje, kiedy koniecznym staje się przez nas podpisanie umowy. Nieważne czy planujemy zakup mieszkania od dewelopera czy też zawieramy umowę najmu, sprzedaży czy naprawy pojazdu. Przed jej sporządzeniem warto skonsultować się z profesjonalistą. Podczas wizyty w kancelarii adwokat doradzi nie tylko najlepsze rozwiązanie, lecz także objaśni konkretne zapisy umowy oraz poinformuje o prawach i obowiązkach wynikających z przepisów prawa. Pozwoli to w późniejszym czasie uniknąć niewłaściwej interpretacji zapisów umowy bądź zaskoczenia postanowieniami w niej zawartymi. Analiza umowy niejednokrotnie pozwala także wykryć niezgodne  z prawem rozwiązania  bądź zawarte w nich tzw. klauzule niedozwolone.

 

Również  podczas wypłaty odszkodowania od ubezpieczyciela czy to z powodu nieszczęśliwego wypadku czy stłuczki, warto zasięgnąć fachowej porady. Bardzo często wypłata kwoty odszkodowania bądź zadośćuczynienia jest zaniżona, a samo przyjęcie mandatu może mieć dalsze poważne konsekwencje.

Także w sprawach rodzinnych istotnym jest zasięgniecie porady adwokata. Podczas ustalania kontaktów z dziećmi bądź wysokości alimentów warto wiedzieć jakie rozwiązanie jest w tej sytuacji najkorzystniejsze. Sposób podziału majątku wspólnego również warto wcześniej skonsultować z adwokatem. Adwokat jako profesjonalista, nie będąc osobiście zaangażowanym w sprawę, często spojrzy odmiennie na dany problem.

W razie konfliktu ze spółdzielnią  mieszkaniową bądź gminą również może być przydatna fachowa pomoc prawna. Także przed rozpoczęciem budowy bądź innej inwestycji pomocne może być skorzystanie z profesjonalnej porady.

 

W zakresie pracy adwokata jest także obsługa prawna przedsiębiorstw, a w tym sporządzanie wzorów umów, negocjacje, sprawy z zakresu prawa pracy. Należy pamiętać, że również przy niewłaściwym ustaleniu wysokości Państwa emerytury bądź nieotrzymaniu należnego wynagrodzenia za pracę warto zasięgnąć porady prawnej.

Powyższy opis ma jedynie charakter przykładowy. Tym samym zakres spraw, z którymi możemy zwrócić się do adwokata jest naprawdę szeroki.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy