Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Ostatnimi czasy coraz bardziej popularne staje się zlecanie fotografii noworodków. Przyczyn takiego trendu jest bardzo dużo. Przede wszystkim – jest to niesamowita pamiątka dla rodziców jak również dla dziecka. Małe dzieci rosną bardzo szybko, a co za tym idzie, utrwalenie na profesjonalnych fotografiach momentów, kiedy są jeszcze malutkie i zmieniają się właściwie z dnia na dzień. Dlatego też coraz więcej rodziców zaczyna się interesować tym, co zrobić, aby w możliwie jak najpiękniejszy sposób utrwalić momenty z życia naszego dziecka. Sesja noworodkowa wydaje się być wprost idealnym pomysłem. Dlaczego? Odpowiedź między innymi na to pytanie, jak również na wiele innych związanych z tematem, znajdziecie w poniższym artykule.

 

 

Kiedy wykonywać sesję noworodka?

 

Kiedy powinniśmy zdecydować się na wykonanie sesji dla noworodka? Zaleca się wykonanie jej do 14 dnia życia niemowlęcia. Dlatego też, bardzo wielu rodziców, znając już termin porodu, rezerwuje terminy u fotografa o wiele szybciej. Wynika to nie tylko z ogromnego zainteresowania takimi sesjami, ale też ze względu na konieczność odpowiedniego przygotowania na ten cel studia. Warto podkreślić, że w przypadku fotografowania noworodka, muszą zostać zachowane szczególne warunki. Nie tylko mowa tutaj o odpowiedniej temperaturze panującej w studio, ale też o przygotowaniu właściwych komponentów czy akcesoriów takich jak kosze, czy odpowiednie ubranka.

 

Ile czasu trwa sesja noworodka ?

 

Czas trwania sesji dla noworodka, w dużej mierze uzależniony jest od tego, jak przysłowiowo będzie maluszek współpracował z fotografem. Zdarza się bowiem tak, ze dziecko jest marudne, płacze – to całkiem normalne i też należy wziąć takie czynniki pod uwagę, jeśli chodzi o planowanie czasu takiej sesji. Zazwyczaj jednak, zamyka się ona w okolicach od 2 do 3 godzin. Może się jednak zdarzyć, że sesja fotograficzna noworodka będzie trwała godzinę lub 1,5 godziny, jeśli maluszek będzie spokojny. Należy jednak pamiętać, że kluczem do sukcesu, jeśli chodzi o przeprowadzenie takiej sesji jest przede wszystkim cierpliwość i spokój – zarówno ze strony fotografa, jak i rodziców.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy