Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

To nowość na rynku lokalnym. W salonie Float Therapy Studio przy ul. Matejki 12a w Kędzierzynie-Koźlu można już skorzystać z zabiegów w kapsule FloatRest.

 

 

Zabieg polega na kąpieli w roztworze soli Epsom. To czysty związek mineralny - siarczan magnezu. Wyglądem przypomina sól kuchenną, jednak jest bezwonny, o wartości ph obojętnej dla skóry. Dzięki dużemu stężeniu tej soli jesteśmy w stanie unosić się na wodzie podczas terapii i nie tonąć. Efekt jest podobny do kąpieli w Morzu Martwym.

 

Czym jest floating?

Floating (z j. ang. unosić się, pływać) to Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej R.E.S.T. Polega na redukcji około 90% bodźców zewnętrznych. Takie warunki spełniają kapsuły Float Rest®. W trakcie sesji głęboka cisza, spokój, błogie ciepło oraz stan zbliżony do stanu lewitacji (dzięki nieważkiemu unoszeniu się na wodzie w wysoko stężonym roztworze soli Epsom) wywołują odczucia podobne do tych, których doświadcza dziecko w łonie matki. Ze względu na brak jakichkolwiek bodźców-wrażeń oddziałujących na zmysł słuchu i wzroku, dotyku czy powonienia mózg relaksuje się i osiąga stan głębokiej medytacji (fal Theta). Ciało i umysł odpoczywają i regenerują się 4-5 razy szybciej niż w czasie snu. Organizm produkuje substancje przeciwbólowe oraz tzw. hormony szczęścia, usuwany jest hormon stresu kortyzol.

 

Relaks i dobry sen

Zabieg daje wiele korzyści. Wiemy, jakie właściwości ma magnez: pozytywnie oddziałuje na nasz układ nerwowy, ma działanie uspokajające, zmniejsza pobudliwość komórek nerwowych. Niestety, stres bardzo zuboża organizm w magnez i zwiększa poziom adrenaliny. Napięcie ma również duży wpływ na wygląd i stan skóry. Gdy siarczan magnezu rozpuści się w ciepłej wodzie, jest absorbowany przez skórę i uzupełnia zawartość magnezu w organizmie. Magnez wspomaga produkcję serotoniny, która wywołuje uczucie spokoju i odprężenia. Eksperci uważają, że kąpiel w soli Epsom co najmniej trzy razy w tygodniu pomaga wyglądać lepiej, czuć się lepiej i mieć więcej energii. Jony magnezu obniżają poziom adrenaliny, dzięki czemu zmniejsza się napięcie i ogarnia nas uczucie relaksu. Ponadto pierwiastek ten obniża ciśnienie krwi i poprawia jakość snu.

 

Zdrowa skóra, ulga dla kręgosłupa i stawów

Sól Epsom jest naturalnym środkiem zmiękczającym i złuszczającym skórę. Korzystnie wpływa na gojenie się ran i podrażnień. Przyczynia się do zmniejszenia siniaków i obrzęków. Solanka sprawia, że skóra staje się bardziej miękka i gładka, a także neutralizuje nieprzyjemny zapach stóp. Ponadto sól Epsom wspomaga leczenie takich schorzeń skórnych, jak: grzybica, łuszczyca czy trądzik. Sól Epsom przynosi ulgę w bólu, koi napięcie i łagodzi stany zapalne, co przynosi korzyści w leczeniu astmy, bólów mięśni, kręgosłupa, stawów, kontuzji, stłuczeń czy migren. Eliminuje również skurcze mięśni i problem ciężkich, zmęczonych nóg. Siarczany w soli Epsom pomagają pozbyć się z organizmu metali ciężkich i innych toksyn.

 

Uniwersalna terapia

Terapia skierowana jest do każdego – niezależnie od wieku, płci czy problemów, z jakimi zmaga się na co dzień. Mogą z niej korzystać dzieci, kobiety w ciąży, osoby starsze, wszyscy potrzebujący odprężenia, relaksu i zniwelowania stresu. Profesjonalni sportowcy korzystają z zabiegów floatingu od wielu lat. Olimpijczycy, mistrzowie świata, zawodnicy wielu dyscyplin regularnie korzystają z terapii floatingowych w podniesieniu efektywności treningu, regeneracji psychiki.

Dziś zdrowie, troska o nasz organizm to sprawy najważniejsze. Sesje floatingowe to doskonały sposób, by je wspomóc i wzmocnić. Zalecamy minimum trzy sesje po 30-40 minut, w odstępach 2–3-dniowych.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy