Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Natura stworzyła wiele wspaniałych leków, z których każdy z nas może korzystać w walce o swe zdrowie. Im szersza nasza wiedza na temat leczniczych właściwości ziół i leczniczych roślin, tym większa szansa na to, że w naturalny sposób będziemy mogli chronić swój organizm przed wieloma groźnymi chorobami. Co zatem warto wiedzieć na temat tak niezwykłego leku, jakim jest szałwia?

 

 

Szałwia to skuteczna i uniwersalna roślina lecznicza, z której właściwości medycyna naturalna tak chętnie korzysta od wielu lat. Jakie gatunki szałwii są najchętniej wykorzystywane do walki o zdrowie? Jednym z tych gatunków, które każdemu z nas pomogą zatroszczyć się o swe zdrowie, jest szałwia hiszpańska. Jej nasiona są doskonałym źródłem wielu witamin i minerałów, takich jak: potas, cynk, magnez, witamina E oraz witaminy z grupy B.

 

Wielka popularnością wśród miłośników medycyny naturalnej cieszy się też szałwia lekarska – znana znacznie lepiej, niż szałwia hiszpańska. Ta roślina lecznicza znana i ceniona jest głównie ze względu na ogromną skuteczność, jaką odznacza się w walce z bakteriami. Dzięki niej można walczyć również z grzybami oraz ze stanami zapalnymi. To uniwersalny lek na wiele dolegliwości, z którego polscy miłośnicy naturalnych metod leczenia od wielu lat tak chętnie korzystają. Co ciekawe, szałwia to nie tylko lek i naturalny antybiotyk. To również wspaniała przyprawa, dzięki której nasza codzienna dieta może nabrać wyjątkowego charakteru.

Dzięki modzie na zdrowe odżywianie się, przepisy na dania, w których szałwia pojawia się jako przyprawa, stają się coraz bardziej popularne. Ta roślina lecznicza to wspaniały dodatek do wielu potraw mięsnych, szczególnie tych, które wyróżniają się znaczną zawartością tłuszczu. Szałwia jest też dobrym dodatkiem do wielu ryb oraz do tych potraf, w których pojawiają się groch lub fasola.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy