Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na ostatni projekt realizowany w ramach programu DK+Inicjatywy Lokalne. Spotkanie historyczno-kulturalne odbędzie się 3 listopada w Domu Kultury "Koźle".

 

Projekt Marcina Tumulki pn. „Kozielska społeczność żydowska” ma na celu zapoznanie mieszkańców naszego miasta z historią kozielskich Żydów. Składają się na niego prezentacja nagrania rozmowy z mieszkanką Kędzierzyna-Koźla, która była świadkiem tzw. „nocy kryształowej” z 9 na 10 listopada 1938 roku, gdy nastąpił pogrom Żydów w nazistowskich Niemczech, a także prelekcja dr. Macieja Borkowskiego o społeczności żydowskiej, również tej w Koźlu.

 

Będzie też koncert Karoliny Szymbary (skrzypce) i Pawła Kubicy (instrumenty klawiszowe) pt. „Muzyka niesłusznie zapomniana”. To miniatury skrzypcowe wybranych kompozytorów pochodzenia żydowskiego, urodzonych na przełomie XIX i XX wieku na terenach dawnej Polski.

 

Projekt, dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+Inicjatywy Lokalne 2018, odbędzie się 3 listopada o godz. 18 w domu kultury przy ul. Skarbowej. Wstęp wolny.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy