Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla został zatrzymany przez policję na autostradzie A4 w okolicach Brzegu. W swoim bagażu miał blisko kilogram amfetaminy.

Umowę na realizację projektu „Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej gminy Kędzierzyn-Koźle, gminy Ujazd oraz Nadleśnictwa Kędzierzyn - etap II” podpisano dziś w Urzędzie Miasta Kędzierzyn-Koźle. Projekt - na kwotę około 6,3 mln zł, dofinansowany z UE kwotą prawie 4 mln zł - realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014 -2020.

Blisko 12 milionów złotych pochłonie inwestycja w nowy blok operacyjny i wyposażenie OIOM-u w kozielskim szpitalu. 21 sierpnia pomiędzy samorządem województwa opolskiego, który reprezentował wicemarszałek Roman Kolek, a kędzierzyńsko-kozielskim starostwem, reprezentowanym przez starostę Małgorzatę Tudaj doszło do parafowania umowy na dofinansowanie, tych zadań.

Wandale nie dają za wygraną i po raz kolejny zamalowali wizerunek papieża, który znajduje się na muralu przy al. Jana Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu. Tym razem Karolowi Wojtyle domalowano długą brodę, okulary i charakterystyczny kapelusz stylizując go na żydowskiego rabina.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 1827

W poniedziałek 20 sierpnia chwilę po godzinie 13 straż pożarna została zadysponowana do jednego z mieszkań przy ulicy Sosnowej na osiedlu Pogorzelec. Zawyła czujka tlenku węgla.