Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Sabina Nowosielska, Marek Piasecki, Andrzej Mazur i Andrzej Chrzanowski byli gośćmi spotkania zorganizowanego przez Uniwersytet Trzeciego Wieku Ziemi Kozielskiej. W środę 17 października w Domu Kultury "Koźle" kandydaci zmierzyli się z pytaniami seniorów.

W całym powiecie kędzierzyńsko-kozielskim trwa akcja "Prędkość". Wzmożonych kontroli drogowych można spodziewać się zarówno na głównych jak i pobocznych ulicach. Głównym celem działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

W piątek 19 października w godzinach popołudniowych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu otrzymał aż trzy zgłoszenia od mieszkańców miasta, że na ich telefony stacjonarne zadzwonił oszust podający się za funkcjonariusza CBA.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 1169

Już za chwilę, w niedzielę 21 października, czekają nas kolejne wybory samorządowe, w których na pięcioletnią kadencję wybierzemy swoich przedstawicieli do rad gmin i powiatu, sejmiku wojewódzkiego oraz prezydenta Kędzierzyna-Koźla i wójtów okolicznych gmin.

„Czujka na straży twojego bezpieczeństwa!” to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.