Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

XIV edycja Ogólnopolskiego Spływu Twardzieli rzeką Odrą miała miejsce w sobotę 20 stycznia. Do wody weszli o godzinie 9.10 w Roszowickim Lesie, a wyszli dopiero w Koźlu na przystani "Szkwał".

Kolejne spotkanie przedstawicieli gminy Kędzierzyn-Koźle z kupcami w sprawie remontu targowiska przy ul. Damrota odbyło się 17 stycznia w urzędzie miasta. Kupcom nie podoba się proponowane miejsce zastępcze do handlu, a także mają zastrzeżenia, co do samego projektu.

Oficjalne przekazanie rozbudowanej strażnicy i nowego samochodu bojowego odbyło się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłodnicy. 

Uroczyste wręczenie Medali Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej "Za długoletnie pożycie małżeńskie" odbyło się w środę 17 stycznia w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kędzierzynie-Koźlu. Podczas ceremonii odbył się akt dekoracji jubilatów, złożenie życzeń od prezydenta miasta, wręczenie legitymacji pamiątkowych oraz kwiatów.

Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyszli z puszkami na ulice już po raz 26. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem "Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". W tym roku udało się uzbierać aż 53 560,96 zł.