Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kędzierzyn-Koźle jako jedyne miasto z województwa opolskiego weźmie udział w szóstej edycji konkursu ECO-MIASTO 2018. Rywalizować będzie w kategorii "zieleń a powietrze". W konkursie startuje 46 polskich miast.

 

Bezdomność należy zakwalifikować jako kwestię społeczną. Jest to problem wieloaspektowy - nie tylko społeczny, ale i polityczny, gospodarczy, psychologiczny oraz kulturowy. Bezdomni zauważani są jako stwarzający potencjalne zagrożenie dla porządku i bezpieczeństwa innych obywateli.

Do naszej redakcji zgłosiły się dwie mieszkanki osiedla Pogorzelec, które co wieczór spacerują z psami w lesie przy alei Partyzantów. Zbulwersowane widokiem stert śmieci i pozostałości po libacjach alkoholowych, postanowiły coś z tym zrobić.

Na dwa oddziały w kędzierzyńsko-kozielskim szpitalu trafił kolejny nowy sprzęt. Ma on pomóc w leczeniu najmłodszych pacjentów. Kardiomonitory i bilirubinometr trafiły na oddział neonatologii, zaś na oddział laryngologii fiberoskop i wysokiej klasy mikroskop.

Kolejna już edycja akcji "Gorączka Złota" została podsumowana. Wzięło w niej udział 41 podmiotów - przedszkoli, szkół podstawowych, średnich, firm i instytucji oraz osoby prywatne. W tym roku udało się uzbierać 10 406,20 złotych.