Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

XIII LO w Szczecinie jest najlepszym liceum ogólnokształcącym, a Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie najlepszym technikum w Polsce - według Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektywy 2016”, który po raz 18. został opublikowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. A jak wypadły szkoły z Kędzierzyna-Koźla?

 

W tegorocznej edycji rankingu analizowane były wyniki 2167 liceów ogólnokształcących i 1817 techników. Opublikowany został wykaz 500 najlepszych polskich liceów i 300 techników.

 

Wśród najlepszych w Polsce ogólniaków II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika sklasyfikowane zostało na 288. miejscu w kraju i szóstym w województwie. W poprzednim rankingu zajęło 378. miejsce.

Z kolei I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza zajęło 397. miejsce w kraju (rok temu 339) i dziewiąte na Opolszczyźnie.

 

Spośród techników z naszego terenu najwyższe miejsce – 177. w kraju i dziewiąte w województwie - zajęło Technikum nr 2 w ZSŻŚ im. Bohaterów Westerplatte.

Technikum nr 3 w ZS nr 3 im. Mikołaja Reja sklasyfikowano na 250. miejscu w Polsce, a Technikum nr 1 w ZS nr 1 im. Powstańców Śląskich na 286. pozycji. Pozostałe znalazły się poza rankingową trzysetką.

 

Dodatkowo prowadzone były rankingi maturalne, ranking olimpijski i ranking egzaminów zawodowych. Wszystki wyniki mozna sprawdzić tutaj: Ranking Perspektyw

 

- Dobre liceum czy technikum otwiera wszystkie drzwi. Daje nie tylko wiedzę i umiejętności, ale także wychowuje, kształtuje postawę życiową młodego człowieka. Takie właśnie szkoły wskazuje nasz ranking – przyznał Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pomysłodawca polskich rankingów edukacyjnych.

 

Ranking „Perspektyw” został przygotowany w oparciu o wyniki egzaminów maturalnych (na poziomie obowiązkowym i rozszerzonym) i sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, a w przypadku techników uwzględniono również wyniki egzaminów zawodowych.

Zasady rankingu ustaliła kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych i przewodniczących komitetów głównych olimpiad.

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy