Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Struktury Komitetu Obrony Demokracji powstaną w Kędzierzynie-Koźlu. Spotkanie informacyjno-organizacyjne odbędzie się w piątek o godz. 19.30 w restauracji „Athena” przy al. Jana Pawła II. Moderatorem spotkania jest Marzanna Pogorzelska.

 

Komitet Obrony Demokracji to ruch społeczny z założenia skupiający wszystkich tych, którym ważne są wartości demokratyczne i równość wobec prawa. Powstał w grudniu ubiegłego roku jako odpowiedź części społeczeństwa na działania rządu Prawa i Sprawiedliwości.

 

W manifeście KOD czytamy m.in.: „Demokracja w Polsce jest zagrożona. Działania władzy, jej lekceważenie prawa oraz demokratycznego obyczaju zmuszają nas do wyrażenia stanowczego sprzeciwu. Nie chcemy Polski totalitarnej, zamkniętej dla myślących inaczej niż każe władza, nie chcemy Polski pełnej frustracji i żądzy rewanżu. Chcemy, żeby w Polsce było miejsce dla wszystkich Polaków, równych wobec prawa [...]

 

Zapraszamy do współdziałania wszystkich, dla których ważne są wartości demokratyczne, bez względu na poglądy polityczne i wyznanie. [...]

Są wśród nas ludzie różnych poglądów i orientacji politycznych od prawa do lewa, ludzie wierzący, agnostycy i ateiści. Łączy nas to, że jesteśmy ludźmi wolnymi i chcemy nadal mieszkać we własnym, demokratycznym kraju, w którym nikt nie będzie nam nakazywał jak mamy żyć i jakie wartości wyznawać.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek

Biorą udział w konwersacji

  • Litocśi... po co piszecie o szKODnikach? Organizatorzy tej maskarady nie mają nic wspólnego z demokracją li tylko nawołują do zrobienia w Polsce drugiego Euro Majdanu.

  • Gość - cocomo

    No, po pani pogorzelskiej to się można było spodziewać. A w Raciborzu jeden emerytowany z oświaty to pozabijał swoją rodzinę 16.02.2016.

  • Gość - Sławomir

    Komitet Obrony Demokracji to ruch społeczny skupiający wszystkich tych, którym nie na rękę jest partia obecnie sprawująca władzę. Podobnie jak Pan Adam uważam że ugrupowanie to nie ma nic wspólnego z obrona demokracji w naszym kraju. Tego typu ugrupowanie powinno było powstać kilka lat temu, kiedy to partia wówczas sprawująca władzę, umożliwiła prywatyzację (do tego po cenach zaniżonych) spółek należących do Skarbu Państwa.