Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

W całym kraju kobiety wychodzą na ulicę aby protestować przeciwko ustawie antyaborcyjnej. Podobnie w Kędzierzynie-Koźlu, grupa kobiet zebrała się pod Miejskim Ośrodkiem Kultury i przemaszerowały pod siedzibę senatora Grzegorza Peczkisa. 

 

Kobiety z naszego miasta w sporej grupie postanowiły zamanifestować sprzeciw wobec ustawy jaką chce wprowadzić w życie Prawo i Sprawiedliwość. 

-Chcemy zaznaczyć, że kobiety nie są inkubatorami. Chcemy mieć wybór zgodnie z sumieniem czy wyzwaniem - mówiła Hanna Białas uczestniczka protestu. 

W proteście wzięły udział zarówno kobiety w ciąży, jak i z małymi dziećmi czy w okresie menopauzalnym. Pojawili się także mężczyźni. 

- Niedawno urodziłam dziecko i przeszłam cały cykl badań prenatalnych i czułam się bezpiecznie wiedząc, że ono jest zdrowe. Gdyby było chore mogłabym je leczyć. Wpojono ludziom, że badania prenatalne są po to żeby dziecko usunąć. Nie, nie po to, tylko żeby je uratować i wyleczyć, żeby rodzić mógł podjąć świadomą decyzję - dodała Ariadna Miernicka. 

Panie zgodnie stwierdziły, że nie można się cofać o sto lat i udawać, że nie ma możliwości diagnozowania i leczenia dzieci. 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy