Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Odkąd rozpoczął się remont drogi pomiędzy osiedlami Kuźniczka i Cisowa w Kędzierzynie-Koźlu to w pobliskich Lenartowicach, przez które poprowadzono objazd, można zaobserwować wzmożony ruch pojazdów. Pomimo bardzo dobrego oznakowania objazdów, kierowcy nagminnie łamią przepisy.

 

- Nie ma dnia, żebym nie widział w Lenartowicach przynajmniej kilku ciężarówek. Kierowcy mają w poważaniu znaki i wszystkich dookoła - przyznał jeden z mieszkańców osiedla Lenartowice. 

Aby dostać się z osiedla Piastów do osiedla Cisowa mamy do wyboru dwie drogi. Przez Sławięcice bądź Lenartowice. Oznakowanie, które zostało ustawione przy zjeździe z wiaduktu na Kanale Gliwickim informuje kierowców, że objazd został wyznaczony na wprost, czyli w kierunku na Blachownie i dalej do Sławięcic, skąd ulicą Szpaków można dostać się do Miejsca Kłodnickiego i docelowo do Cisowej.

Można także wybrać skrót przez Lenartowice. Jednak jest to droga przeznaczona wyłącznie dla pojazdów osobowych - do 3,5 tony - z wyłączeniem pojazdów służb miejskich i zaopatrzenia. 

 

Niestety kierowcy ciężkich pojazdów jadących z Cisowej i chcących dostać się do centrum miasta nic nie robią sobie ze znaków drogowych i wjeżdżają w drogę, na której na powinni się znaleźć, a następnie pokonują most na rzece Kłodnicy, przy którym stoi znak zakazujący wjazdu pojazdom powyżej ośmiu ton i to bez wyjątków. 

 

- Jakby tego było mało, często zdarza się, że dwa samochody ciężarowe spotykają się na osiedlu i wtedy zaczyna się prawdziwa szopka. Spacerowałem z rodziną po osiedlu i byłem zmuszony niemal uciekać przed TIR-em, który wjechał na chodnik, aby uniknąć zderzenia z drugim pojazdem jadącym z naprzeciwka - dodał nasz rozmówca. 

 

Kierowcy ciężkich pojazdów, którzy skracają sobie drogę do centrum przez Lenartowice niszczą przy okazji ulice Nałkowskiej, która i tak już jest w opłakanym stanie oraz most na Kłodnicy.

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy