Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Z okazji 42. rocznicy powstania Kędzierzyna-Koźla 14 października o godz. 18 w hali „Azoty” odbędzie się specjalny koncert urodzinowy. Wystąpi Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu.

 

Aby ułatwić mieszkańcom dojazd i powrót z koncertu linia nr 1 zostanie wzmocniona. Dodatkowy autobus przed jego rozpoczęciem odjedzie o godz. 17.22 z przystanku Kędzierzyn dworzec kolejowy. Po zakończeniu koncertu dodatkowy autobus z przystanku Azoty Azotor w kierunku przystanku Piotra Skargi III wyruszy o godz. 20.25.

 

Waldemar Malicki to pianista i satyryk. Ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku. Wziął udział w nagraniu kilkudziesięciu płyt, występował na wielu festiwalach, otrzymał sporo nagród i wyróżnień, w tym trzy Fryderyki. Wspólnie z reżyserem Jackiem Kęcikiem i dyrygentem Bernardem Chmielarzem kierują Filharmonią Dowcipu, którą tworzy 23 muzyków i solistów. Założeniem było zbudować zespół najlepszych muzyków, którzy będą nieobliczalni na scenie, repertuar klasyczny wywrócą do góry nogami i nie będą bali się sięgać po różne gatunki i przerabiać je na swój sposób.

 

Orkiestra wystąpiła już u nas w październiku 2010 roku z okazji 35-lecia powstania miasta i porwała publiczność znakomitym show. Teraz powróci z jubileuszowym programem, o którym możemy przeczytać na stronie projektu: „(…) nie mamy najmniejszego pojęcia, jak zbudować to widowisko. Które ze 140 skeczy muzycznych, jakie napisaliśmy, pokazać, o których zapomnieć, a może raz na zawsze rozstać się z kultowymi już żartami i zagrać same nowe rzeczy od miesięcy czekające w poczekalni. Nie wiemy tego i pewnie nie będziemy wiedzieli do pierwszego gongu. Prawdopodobnie jak zwykle pójdziemy za instynktem (...)”.

 

Bezpłatne wejściówki na sobotni koncert rozeszły się jak ciepłe bułeczki.

Koncerty urodzinowe to tradycja Kędzierzyna-Koźla. Przypomnijmy, że przed rokiem trzy tysiące osób w hali „Azoty” podziwiało występ akordeonisty Marcina Wyrostka wraz z zespołem i tancerzami.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy