Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Nie będzie zmian w składzie komisji konkursowej, która ma dokonać wyboru nowego dyrektora SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu. Tak zdecydowali radni powiatowi.

Podczas nadzwyczajnej sesja rady powiatu, która odbyła się 9 stycznia, nie brakowało dyskusji i emocji, jednak ostatecznie radni podjęli decyzję, żeby komisja konkursowa wznowiła swoje prace.

 

- Sesja została zwołana na wniosek zarządu powiatu, gdyż prace komisji zostały przerwane na skutek niejednoznaczności w naszym prawie. Członkowie komisji i nasz mecenas interpretowali wykładnię prawną inaczej. Byliśmy zdezorientowani. Zasięgnęliśmy aż czterech porad prawnych. Każda z tych porad interpretowała inaczej - powiedziała Danuta Wróbel, przewodnicząca rady powiatu.

 

Pierwsze posiedzenie komisji odbyło się 20 listopada 2017 roku. Wtedy dokonano otwarcia kopert kandydatów na fotel dyrektora. Zgłosiło się sześć osób. Pięć z nich zakwalifikowano do kolejnego etapu.

23 listopada rozpoczęło się przesłuchanie kandydatów według kolejności alfabetycznej. Po przesłuchaniu pierwszego z nich, na wniosek mecenasa Mirosława Semeniuka, komisja przerwała pracę i postanowiła rozstrzygnąć wątpliwości prawne. Prawnik starostwa zwrócił uwagę na fakt, że jeden z kandydatów kilka lat temu pozostawał w zależności służbowej do zasiadającego w komisji Dariusza Szymańskiego.

6 grudnia członkowie komisji zapoznali się z czterema opiniami prawnymi dotyczącymi sprawy. Dwie z nich mówiły, że konieczne będzie dokonanie zmian w składzie komisji, pozostałe zezwalały na prace w pierwotnym składzie.

 

- To, co się dzieje wokół tej komisji, rodzić może różne przypuszczenia. Do nas dochodzą różne głosy, więc chciałbym poinformować, że nie bierzemy udziału w żadnych rozmowach i negocjacjach. Naszym zadaniem jest wybranie dobrego menadżera szpitala. Pracownicy czekają, kiedy wreszcie skończy się nieudolność rady i zarządu – powiedział radny Andrzej Lachowicz

 9 stycznia zarząd powiatu za namową Dariusza Szymańskiego przegłosował uchwałę.

- Mam czyste sumienie, znacie mnie państwo od wielu lat. Uprzejmie proszę, żebyście przegłosowali tę uchwałę - powiedział Dariusz Szymański.

 

Jak poinformował przewodniczący komisji wicestarosta Józef Gisman, kolejne posiedzenie, podczas którego być może zostanie już wybrany nowy dyrektor szpitala, ma zostać zwołane na 18 stycznia.

- Było dużo dyskusji już przed sesją. Część radnych uważała, że taka interpretacja jest wręcz śmieszna, bo dotyczyła stosunku, jaki panował kilka, czy nawet kilkanaście lat temu między członkiem komisji i kandydatem na dyrektora. Stąd te emocje, ale ja uważam, że doszło do podjęcia uchwały, która pozwoli nam podjąć już kolejne kroki i wyłonić dyrektora szpitala - dodał Danuta Wróbel.

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy