Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Stan maleńkiej Łucji Kornak 13 lutego pogorszył się. Dziewczynka cały czas przebywa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Przez kilka godzin była ratowana. Stan jest krytyczny. Organizm nie radzi sobie z zapaleniem płuc i niedodmą płucną.

 

- Niestety stan Łucji drastycznie się pogorszył. Kolejne zapalenie płuc, niedodma płuca. Lekarze walczą by została z nami. Stan jest krytyczny, zagrażający życiu. Jedyne o co możemy Was teraz prosić to modlitwa – napisała mama Łucji Magdalena Wiśniewska na swoim Facebooku.

 

Przypomnijmy, że dziewczynka przyszła na świat 24 października 2017 r. w kozielskim szpitalu w dramatycznych okolicznościach. Urodziła się ze skrajnym niedotlenieniem. Otrzymała zero punktów w skali Apgar. Personel początkowo myślał, że dziecko jest martwe. Czynności życiowe udało się przywrócić po dziesięciominutowej reanimacji i podaniu adrenaliny.

Lekarze nie dawali Łucji zbyt wielu szans na wyzdrowienie. Mały przełom w leczeniu nastąpił 12 grudnia 2017 r., kiedy maleństwo odłączono od respiratora i zaczęła samodzielnie oddychać. Niestety po czterech dniach zaczęła się dusić i konieczne było ponowne podłączenie do aparatury. Od tego czasu dziewczynka przeszła trzy zapalenia płuc.

 

Rodzice winą za stan córki obarczają personel medyczny. Sprawę wyjaśnia prokuratura. Z zeznań, które złożyły położne wynika, że po porodzie zmieniona została dokumentacja medyczna.

Postępowanie prowadzone jest pod kątem narażenia noworodka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez lekarzy Oddziału Ginekologiczno-Położniczego SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu, przez opóźnione podjęcie decyzji o operacyjnym rozwiązaniu ciąży.

Śledztwo zostało wszczęte 26 października 2017 r. Do tej pory odebrane zostały zeznania rodziców dziecka, uzyskano dokumentację medyczną matki i noworodka oraz przystąpiono do przesłuchań personelu medycznego szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

 

- Ponieważ w toku postępowania uzyskano informacje o możliwości przerobienia dokumentacji medycznej SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu, czynności w tej sprawie prowadzone są także w tym kierunku. Po zgromadzeniu niezbędnego materiału dowodowego w tym przedmiocie, podjęta zostanie decyzja co do zasadności powołania biegłego z zakresu informatyki, w celu zweryfikowania podejrzenia ingerencji w elektroniczną dokumentację medyczną szpitala – poinformował Krzysztof Sierak, Zastępca Prokuratora Generalnego.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy