Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Marek Michalik, uczeń klasy III jako jedyny kędzierzynianin znalazł się w gronie ośmiu finalistów Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Ze wspaniałym wynikiem 100% możliwych punktów, otrzymał tytuł laureata. Co zadziwiające - to już jego trzeci tytuł!

 

Marek Michalik - uczeń klasy trzeciej gimnazjalnej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 po raz trzeci został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Jego przygoda z trudną dziedziną nauki, jaką niewątpliwie jest chemia, rozpoczęła się bardzo wcześnie, bo sześć lat temu. Wspaniałe przygotowanie do konkursu zawdzięcza swojej ciężkiej pracy pod czujnym okiem nauczycielki chemii Anny Bogackiej.

 

W szkole rozwijanie różnorodnych pasji uczniów, ale też odkrywanie ich talentów odbywa się m.in. przez zachęcanie do udziału w różnych konkursach. Satysfakcję przynosi uczniom i nauczycielom podejmowanie zróżnicowanych wyzwań. Laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych, nagrody i wyróżnienia w innych konkursach w dziedzinie chemii to znaczące osiągnięcia szkoły. W ubiegłym roku drużyna z PG 4 (obecnie PSP 6) wywalczyła I miejsce w konkursie "Chemiczne głowy", a miejsce II w konkursie "Młody Alchemik".

 

"Stawiamy na chemię" – takie motto przyświecało wprowadzeniu innowacji chemicznej w już 2012 roku. Dodatkowe zajęcia, ciekawe formy lekcji, laboratoria, maratony matematyczno-fizyczno-chemiczne oraz wiele innych imprez tematycznych przyciągały zdolnych, zainteresowanych przedmiotami ścisłymi uczniów. To właśnie w tej szkole dokonywały się wybory wielu absolwentów dotyczące dalszego kształcenia, min. w Zespole Szkół Technicznych w Sławęcicach. W Kędzierzynie-Koźlu zatrudnienia w przemyśle chemicznym leży w zasięgu ich ręki.

 

- Wyznaczyłem sobie w pierwszej klasie cel, że zdobędę tytuł laureata konkursu chemicznego. Włożyłem w jego uzyskanie sporo wysiłku i się udało. Motywuje mnie pasja do nauk ścisłych i chęć poznawania nowych rzeczy. Nie ukrywam, że lubię też rywalizację. Nie byłoby tych osiągnięć, gdyby nie mój charakter. Jestem wytrwały. Teraz te cechy muszą mi towarzyszyć, gdy będę się mierzył z innymi w konkursie matematycznym i fizycznym. Po gimnazjum chcę podjąć naukę we wrocławskim Liceum Ogólnokształcącym nr 14 im. Polonii Belgijskiej - powiedział Marek Michalik, rekordzista w zdobywaniu tytułów i nagród w PSP 6.

 

Młodemu pasjonatowi nauki należy życzyć powodzenia w osiąganiu kolejnych celów, zarówno tych najbliższych, jak i dalekosiężnych, a nauczycielowi chemii w PSP 6, Annie Bogackiej kolejnych diamentów chemicznych do szlifowania.

 

IMG_2328
IMG_2328
IMG_2330
IMG_2330

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy