Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Jakie są zawody przyszłości? Do czego ja się nadaję? Czy znajdę po tym pracę? Czy ta praca będzie mnie cieszyć? - zastanawiają się zwykle gimnazjaliści. Wychodząc naprzeciw tym ważnym pytaniom serdecznie zapraszamy gimnazjalistów i ich rodziców do uczestnictwa w I Tygodniu Motoryzacyjnym w dniach od poniedziałku 26 lutego do 3 marca w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Mostowej 7.

 

Podczas spotkań młodzież w ciekawy sposób będzie mogła doświadczyć na czym polega praca w zawodach motoryzacyjnych, na które istnieje duże zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy.  W trakcie trwania Tygodnia Motoryzacyjnego będzie można też porozmawiać z doradcą zawodowym, by odkryć swoje prawdziwe predyspozycje i zastanowić się nad ważnymi wyborami w życiu.

W trakcie tygodnia motoryzacyjnego:

Poniedziałek 26.02.2018 – Poznanie swoich predyspozycji zawodowych (warsztat)

Wtorek 27.02.2018 – Czy samochód jest bezpieczny (mini wykład oraz prezentacja współczesnych systemów bezpieczeństwa, pokaz detonacji poduszki powietrznej, możliwość sprawdzenia, co dzieje się z człowiekiem podczas wypadku). Indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym dla uczniów i ich rodziców.

Środa 28.02.2018 – Elektronika i mechatronika samochodowa (pokaz diagnostyki samochodowej poprzez nowoczesne narzędzia komunikacji ze sterownikami samochodów). Indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym dla uczniów i ich rodziców

Czwartek 01.03.2018 – Wizyta w Auto Centrum SKODA

Piątek 02.03.2018 – Mechanika samochodowa. Pokaz podstawowych czynności wykonywanych przy diagnostyce i naprawie układu hamulcowego. Indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym dla uczniów i ich rodziców.

Sobota 03.03.2018 – Sam naprawiam samochód. Zajęcia z mechaniki i mechatroniki pojazdowej.

Zapisy pod numerem telefonu: 698 001 222.

 

 

Źródło: starostwo powiatowe

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy