Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Radio Park z Kędzierzyna-Koźla notuje wysoki wynik na 25-lecie istnienia. Przy okazji srebrnego jubileuszu znalazło się na medalowej, srebrnej pozycji w rocznym zestawieniu wyników badań słuchalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Radio Park posiada dwa nadajniki na częstotliwościach 93,9 FM oraz 97,1 FM. Swoim zasięgiem obejmuje województwo opolskie oraz część województwa śląskiego.

 

Mimo poważnego już wieku, idzie z duchem czasu. Bez problemu znaleźć można „parkowy” kanał wideo na YouTube, czy śledzić ich Facebooka, Instagram oraz Twittera. Rozgłośnia z małej stacji lokalnej stała się radiem numer jeden w regionie. To obok samej daty powstania Radia Park, drugi bardzo ważny moment w 25-letniej historii. Od kilku lat „Park” znajduje się w ścisłej trójce najchętniej słuchanych stacji na Opolszczyźnie.

 

- Nic tak nie napawa dumą po 25 latach funkcjonowania w eterze, jak zaufanie i przywiązanie słuchaczy. Z roku na rok coraz większe – podkreślił Michał Andruszko, dyrektor programowy Radia Park.

 

Potwierdzeniem tych słów jest roczne zestawienie badań słuchalności przygotowane przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Radio Park w 2017 roku uplasowało się na drugim miejscu z wynikiem 15,3% pod względem zasięgu dziennego, natomiast udział w czasie słuchania to 15% i także druga pozycja. Co ważne, w obu przypadkach jest to „mistrzowska” lokata w skali rozgłośni lokalnych.

 

- Niewątpliwie za sukces można uznać to, że zmieniło się postrzeganie Radia Park. Nasi partnerzy wyraźnie dają nam do zrozumienia, że to u nas mają zagwarantowaną dobrą i skuteczną promocję – dodała Sylwia Max, szefowa działu marketingu rozgłośni.

 

Program Radia Park to głównie audycje muzyczne, nastawione na interakcję ze słuchaczem oraz duża dawka informacji lokalnych. Wyróżnić tu można cieszące się dużym zainteresowaniem muzyczne audycje „Zaparkuj na Luzie”, czy „Park Party”, a także weekendowe „Dance ma sens”. Z kolei w sferze dotyczącej regionu, są to emitowane co godzinę „Wiadomości Regionalne”, stale przekazywane komunikaty drogowe, a także audycje „Temat Dnia” i „Rozmowa Dnia”.

 

- Lokalność w naszym wydaniu to nie tylko przekazywanie informacji dotyczących regionu. To przede wszystkim obecność. Jesteśmy tam, gdzie są tematy bliskie ludziom. Reagujemy błyskawicznie, gdy coś się dzieje. Na pierwszym miejscu jest słuchacz. I to się nie zmienia mimo upływu lat – zaznaczyła Katarzyna Martyniak, dyrektor ds. informacji Radia Park.

 

We wtorek 27 lutego minęło 25 lat od pierwszego sygnału wysłanego w eter, który w 1993 roku nadało Radio Park. Z okazji jubileuszu stacja przygotowała specjalne wydanie programu oraz wyjątkowy prezent. W specjalnych odsłonach na antenie usłyszeć można wspomnienia dotyczące pierwszych momentów funkcjonowania rozgłośni, ważnych wydarzeń na przestrzeni 25 lat oraz ciekawostek związanych z funkcjonowaniem redakcji.

 

- Dwa dni przed końcem lutego, w trzy razy mniejszym pomieszczeniu, niż mamy teraz, Piotr Moc nacisnął przycisk play na odtwarzaczu kompaktowym i puścił w eter utwór zespołu Queen "Radio Ga Ga" - opowiadał Artur Szczęsny, prezenter Radia Park.

 

 

Więcej przeczytacie w kolejnym, 9. wydaniu Nowej Gazety Lokalnej, która ukaże się już we wtorek 6 marca.

DSC_0007
DSC_0007
DSC_0008
DSC_0008
DSC_0010
DSC_0010
DSC_0014
DSC_0014
DSC_0015
DSC_0015

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy