Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Miasto zerwało umowę z wykonawcą, który miał przeprowadzić renowację lokomotywy przed dostarczeniem jej do Kędzierzyna-Koźla. Jedna ze stojących obok kopalni piasku w Kotlarni lokomotywa została zakupiona przez miasto za 60 tys. zł. w połowie 2017 roku. Od tego czasu nic nie ruszyło.

 

Na razie nie wiadomo jak lokomotywa ma zostać przewieziona w wyznaczone miejsce. Być może w takim stanie, w jakim została kupiona, a to znaczy, że prace remontowe odbędą się na skwerze przy ul. Romualda Traugutta, gdzie powstał już cokół, a jego budowa pochłonęła 140 tys. zł.

Na renowację lokomotywy miasto przeznaczy 49 tys. zł. Pierwsza próba nie powiodła się. Poszukiwana zatem jest inna firma, która ma przywrócić jej blask. Prace remontowe mają polegać na malowaniu, wymianie i uzupełnieniu brakujących szyb oraz wymianie skorodowanych części lokomotywy. Jak zaznaczyła prezydent Sabina Nowosielska - lokomotywa nie będzie wyglądać, jakby wyjechała z fabryki. Będzie po prostu odświeżona.

 

- Odstępujemy od umowy, ponieważ wykonawca jej nie realizował. Naliczymy mu kary i będziemy szukać nowej firmy, która wykona te prace. - powiedział Artur Maruszczak, zastępca prezydenta miasta.

 

Transport kolejowy lokomotywy raczej nie wchodzi w grę. Najprawdopodobniej będzie ona przewieziona specjalnym transportem ponad gabarytowym.

 

 

 

 

Foto: Gary

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy