Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla oraz Fundacja „W związku z Rakiem”, która niesie pomoc osobom chorym onkologicznie, 10 marca połączą swoje siły w szczytnym celu.

- Celem akcji jest zwiększenie świadomości mieszkańców m.in. w zakresie walki z rakiem. Prowadzona też będzie zbiórka funduszy na leczenie Katarzyny Łaszewskiej. Telefon fundacji dzwoni non stop, gdyż ludzie nieustannie potrzebują wsparcia finansowego i psychologicznego – mówi Anna Ignas z Fundacji „W związku z Rakiem”, która powstała, by wspomagać profilaktykę wykrywania i leczenia chorób nowotworowych.

W sobotę w godz. 10-19 w galerii przy al. Armii Krajowej panie otrzymają szczegółowe informacje, jak, gdzie i kiedy mogą się przebadać, a także jakie badania powinny regularnie przeprowadzać. Nie zabraknie też porad z zakresu profilaktyki, jak aktywnie żyć, jaka dieta jest najlepsza, jak ugryźć temat treningów, zumby i fitness.

W czasie kiedy panie zasięgać będą rad specjalistów, ich dziećmi zajmą się animatorki zabaw dla najmłodszych, a panowie będą mieli okazję odwiedzić stoiska zaprzyjaźnionych partnerów, w tym m.in. ZAKSY. Wydarzeniu towarzyszyć będą koncerty: orkiestry dętej Żeglugi, zespołów DOXXX i Aktywni oraz projektu Kazimierz Pabiasz i Przyjaciele.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy