Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Targowisko przy ul. Damrota znajduje się dziś w fatalnym stanie. Nierówna nawierzchnia i zniszczone stanowiska handlowe nie zachęcają do robienia tam zakupów. Wkrótce jednak taki obrazek przejdzie do przeszłości, a targowisko wejdzie w XXI wiek.

 

Z początkiem sierpnia ruszą prace związane z jego przebudową. Na czas ich prowadzenia handlowcy przeniosą się na ul. Stalmacha w pobliże Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6.

 

Targowisko przy ul. Damrota zostanie zamknięte 23 lipca. Zastępczy plac targowy przy ul. Stalmacha znajduje się w dogodnej lokalizacji. Od targowiska na ul. Damrota dzieli go zaledwie kilkaset metrów. Z uwagi na trwające prace na al. Jana Pawła II i ul. Wojska Polskiego miejskie autobusy prawie wszystkich linii będą się zatrzymywać na znajdujących się w pobliżu przystankach.

 

To powinno ułatwić dojazd z różnych kierunków miasta. Ponadto w płocie biegnącym wzdłuż garaży stojących między szkołą a tymczasowym targowiskiem zostanie wyciągnięte jedno z przęseł, aby ułatwić dojście dla kupujących. Na targ będzie można się dostać również wjazdem za stacją kontroli pojazdów.

 

Handlowcy będą mieli zapewniony dostęp do wszystkich niezbędnych mediów oraz pomieszczenia socjalnego, które znajdzie się w jednym z budynków stojących przy placu. Zostaną oni także zwolnieni z obowiązku wnoszenia opłat targowych przez cały okres prowadzenia handlu na tymczasowym targowisku.

 

Na zmodernizowanym targowisku przy ul. Damrota powstaną dwie zadaszone wiaty z 60 stanowiskami. Pomiędzy nimi wykonawca wybuduje przejazdy, aby handlowcy mogli bez problemu manewrować na całym jego terenie, dojechać do stanowisk i wyładować swój towar. Ponieważ kupcy sygnalizowali, że niektóre z ich samochodów są dosyć wysokie, w projekcie podniesiono dachy wiat na taką wysokość, aby pojazdy mogły się pod nimi zmieścić. Jedna z wiat w całości zostanie przeznaczona dla tych, którzy będą handlowali produktami rolnymi i nie będzie wyposażona w lady.

 

Oprócz zadaszonych wiat na targowisku znajdzie się także budynek administracyjno-socjalny dla handlowców i gospodarza targowiska wraz z ogólnodostępnymi sanitariatami, budynek z dziesięcioma zamkniętymi boksami handlowymi, wybrukowany plac dla tych kupców, którzy okazjonalnie przyjeżdżają ze swoim towarem oraz zadaszona i zamykana altana śmietnikowa.

 

 

Źródło: urząd miasta

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy