Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Po długiej chorobie zmarł ojciec Józef Chlebek OMI z parafii pw. św. Eugeniusza de Mazenod w Kędzierzynie-Koźlu.

 

W trakcie ciężkiej choroby i agonii, która nastąpiła 10 lipca o godz. 22.05 towarzyszyła mu wspólnota zakonna z parafii na Pogorzelcu.

- Polecajmy go Miłosierdziu Boga, które było mu tak bliskie i które nieustannie głosił. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie! A światłość wiekuista niechaj mu świeci. Polecamy modlitwie naszego zmarłego współbrata - pożegnali ojca Józefa bracia zakonni.

 

Kilka dni przed śmiercią ojca Józefa odwiedził najwyższy przełożony Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – o. Louis Lougen OMI. Ojcu generałowi towarzyszył o. Paweł Zając OMI – prowincjał polskiej prowincji.

Po rozmowie z chorym, który był już w stanie paliatywnym o. Louis wyrażał swój podziw dla jego pokory i spokoju ducha, podziękował również wspólnocie za opiekę nad współbratem. Wspomniał, że sam niedawno doświadczył śmierci bliskich sobie osób i w sposób oczywisty zaczął częściej myśleć o momencie śmierci, a postawa o. Józefa była dla niego niesamowitym umocnieniem. Na koniec ojciec generał nałożył ręce na chorego i prosił dla niego o ducha mądrości i udzielił mu błogosławieństwa.

 

Józef Chlebek urodził się 4 grudnia 1942 roku. Pierwszą profesję zakonną złożył 8 września 1962 roku, a święcenia prezbiteratu przyjął 23 czerwca 1968 roku. Pośród wielu zamiłowań ojca Józefa była historia wspólnoty oblatów z Kędzierzyna-Koźla. Przez lata zajmował się archiwizowaniem wszelkich wydarzeń, jakie miały miejsce w klasztorze. Organizował też spotkania rodziców oblatów, którzy pochodzą z kędzierzyńskiej parafii.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy