Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Dom Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu przystąpił do programu „Domy pozytywnej energii 2018”. Celem tegorocznej akcji jest poszerzenie wiedzy historycznej dzieci i młodzieży, związanej z rocznicą 100-lecia odzyskania niepodległości.

 

W ramach przedsięwzięcia młodzi ludzie wraz z wychowawcami oraz samorządowcami wykonują przeróżne zadania nawiązujące do tradycji, czy historii Polski.

Wychowankowie placówki brali już udział w grze terenowej przebiegającej przez Kędzierzyn-Koźle oraz Górę św. Anny. Gościli także w starostwie powiatowym, gdzie ich zadaniem było przeprowadzenie wywiadu z wicestarostą Józefem Gismanem na temat symboli narodowych. Pytali między innymi o to, dlaczego urzędy są zobowiązane do wywieszenia flagi narodowej, a także gdzie umieszczone jest godło i co ono symbolizuje.

 

Wychowankowie przebywali też w Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny, gdzie dowiedzieli się jak przebiegały walki powstańcze na terenie naszego miasta.

Po wszystkim przygotowano prezentację wraz ze zdjęciami, która stanowi pracę konkursową. Do wygrania są czeki na 50 tysięcy złotych.

Domy Pozytywnej Energii to autorska akcja Grupy TAURON skierowana do całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych publicznych i niepublicznych.

Hasło tegorocznej akcji to: „Z energią świętujemy stulecie odzyskania niepodległości Polski”.

 

dd (1)
dd (1)
dd (2)
dd (2)
dd (3)
dd (3)
dd (4)
dd (4)

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy