Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zauważyli leżącego na jezdni w rejonie przejścia dla pieszych rowerzystę. Jak się okazało 40-letni mężczyzna był nietrzeźwy. Na szczęście w tym przypadku nie doszło do tragedii. Policja apeluje o rozwagę i rozsądek na drodze.

 

W niedzielę 7 października chwilę po godzinie 16 policjanci z wydziału prewencji patrolując miasto zauważyli na skrzyżowaniu alei Jana Pawła II z Lisa leżącego w rejonie przejścia dla pieszych rowerzystę. Funkcjonariusze natychmiast zainterweniowali. Podczas wykonywanych czynności ustalili, że nietrzeźwy rowerzysta przewrócił się w trakcie przejeżdżania przez przejście dla pieszych. Wykonane przez policjantów badanie stanu trzeźwości pokazało, że miał on prawie 3 promile.

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami kodeksu wykroczeń, za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości (stężenie alkoholu w organizmie powyżej 0,5 promila), grozi kara aresztu od 5 do 30 dni, bądź grzywna od 50 do 5000 złotych.

Jazda na rowerze w stanie po użyciu alkoholu (stężenie alkoholu w organizmie pomiędzy 0,2, a 0,5 promila) także jest zagrożona karą aresztu od 5 do 14 dni, bądź grzywną od 20 do 5000 złotych.

 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy