Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców gmin Kędzierzyn-Koźle, Związek Międzygminny „Czysty Region” umożliwia pozbycie się nadmiaru liści z posesji w ramach wpłacanej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

 

10 listopada 2018 r. mieszkańcy gmin Kędzierzyn-Koźle mogą pozbyć się maksymalnie pięciu worków liści (o pojemności do 120 l.) z jednej nieruchomości.

Akcja zostanie przeprowadzona przy ul. Grunwaldzkiej 42 w Kędzierzynie-Koźlu i będzie trwać od godz. 11:00 do 16:00.

Przypominamy, że odpady biodegradowalne z brązowych pojemników odbierane są przez Związek do końca listopada.  Nadmiar odpadów zielonych można również  dostarczyć do MPSZOK (Mobilnego Punktu  Selektywnego  Zbierania Odpadów  Komunalnych) organizowanego  w terminach wskazanych w harmonogramie odbioru odpadów. Istnieje również możliwość odebrania nadmiaru odpadów zielonych sprzed posesji po zamówieniu usługi dodatkowej w biurze Związku.

Pamiętajmy, że najbardziej ekologicznym rozwiązaniem na nadmiar odpadów biodegradowalnych jest ich przydomowe kompostowanie. Kompost to doskonały nawóz dla naszych roślin (także doniczkowych), który poprawia strukturę gleby i jest cennym źródłem składników odżywczych.

Więcej informacji dowiedzą się Państwo w Biurze Informacji i Obsługi Mieszkańców, tel. 77 446 11 93 lub 77 446 11 97, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy