Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Międzynarodowy Dzień Białej Laski, czyli święto osób niewidomych i niedowidzących, oficjalnie przypada 15 października. Jednak w Kędzierzynie-Koźlu, niemal już tradycyjnie, obchodzone jest z małym poślizgiem w listopadzie.

 

Koło Polskiego Związku Niewidomych w Kędzierzynie-Koźlu od lat należy do najaktywniejszych w województwie. Jego członkowie, mimo wielu problemów z którymi muszą radzić sobie na co dzień, aktywnie uczestniczą w życiu miasta, realizują swoje pasje i organizują różne inicjatywy.

 

Co roku członkowie PZN spotykają się na Święcie Białej Laski, aby rozmawiać o swoich potrzebach z samorządowcami, ale przede wszystkim, żeby integrować swoje środowisko i pobawić się razem.

 

Nie inaczej było 7 listopada w restauracji „Athena”, gdzie z zaproszenia koła skorzystały prezydent miasta Sabina Nowosielska oraz starosta powiatu Małgorzata Tudaj. Wśród gości była też Agata Morski, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także Robert Wencel, prezes Klubu Sportowego Koziołek oraz Piotr Tokarczyk, prezes Klubu Kajakowego „Rejak”. Ci dwaj panowie uhonorowani zostali odznakami „Przyjaciel Niewidomego”, za organizację corocznego spływu kajakowego.

 

Prezes Łucja Iłowska i jej zastępca Jerzy Słowik przedstawili działalność kędzierzyńskiego koła w minionym roku oraz podziękowali wszystkim za dotychczasowe wsparcie. Minutą ciszy uczczono też pamięć członków związku, którzy odeszli już z tego świata.

 

pzn (13)
pzn (13)
pzn (3)
pzn (3)
pzn (4)
pzn (4)
pzn (7)
pzn (7)
pzn (5)
pzn (5)
pzn (1)
pzn (1)
pzn (11)
pzn (11)
pzn (9)
pzn (9)
pzn (15)
pzn (15)
pzn (16)
pzn (16)
pzn (17)
pzn (17)
pzn (18)
pzn (18)
pzn (19)
pzn (19)
pzn (20)
pzn (20)

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy