Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Raciborski oddział Związku Kynologicznego w Polsce po raz kolejny zorganizuje w zakrzowskim GOSiR-ze krajową wystawę psów rasowych. Na dużej sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji 19 listopada zaprezentują się czworonogi z pięciu grup.

Jerzy Buzek wśród gości honorowych zorganizowanej 17 listopada w Zakrzowie międzynarodowej konferencji „Odra 20 lat po powodzi – stan obecny, perspektywy, szanse”. Polityk i profesor nauk technicznych wspominał powódź z 1997 r. i mówił o samorządach.

10 listopada w Urzędzie Gminy w Pawłowiczkach goszczono jubilatów, którzy obchodzą 50. rocznicę ślubu. W bieżącym roku 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego w Gminie Pawłowiczki świętowało 14 par.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 2029

– Cieszę się, że jest coraz więcej placówek, w których uczą dzieci, że nie powinno być barier i dzielenia na lepszych i gorszych w rasie ludzkiej i zwierzęcej – podkreśla Katarzyna Górniak. W „4 Łapach” w Reńskiej Wsi pracuje jako technik weterynarii. Zwierzętom po przejściach pomaga w swojej fundacji Pomarszczone Szczęście. Od niedawna z bulterierami odwiedza nasze przedszkola i szkoły, by przełamywać stereotypy.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 3942

Bezpieczeństwo przeciwpowodziowe będzie jednym z najważniejszych tematów konferencji „Odra 20 lat po powodzi – stan obecny, perspektywy, szanse”, która odbędzie się w piątek 17 listopada w Zakrzowie. Jest organizowana przez starostę powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Małgorzatę Tudaj oraz marszałka województwa Andrzeja Bułę.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 1055