Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Nie ma kontrkandydatów na fotel wójta. Z wójtem gminy Pawłowiczki Jerzym Treffonem rozmawialiśmy o tym, dlaczego tak ważne jest, by w nadchodzącej, pięcioletniej, kadencji gmina miała co najmniej jednego przedstawiciela w radzie powiatu. Zapytaliśmy włodarza również o zadania, z jakimi jego urzędowi przyjdzie się mierzyć w nowej kadencji.

Po 26 latach kierowania gminą Reńska Wieś ze stanowiskiem żegna się Marian Wojciechowski. Z włodarzem rozmawialiśmy o początkach kariery, przełomowych momentach i sile samorządności.

Wiele strzałów padło w Solarni. Na miejscowej strzelnicy przeprowadzono IV Otwarty Rekreacyjny Turniej Strzelecki.

Za nami ostatnia sesja rady powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego kadencji 2014-2018. 16 października 21 radnych spotkało się w wyremontowanej sali obrad, by po raz ostatni przed wyborami samorządowymi pochylić się nad tematami dotyczącymi naszego powiatu.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 1542

Coraz jaśniejsza wizja otwarcia ronda w Reńskiej Wsi w tym roku. Problem zakorkowanych sołectw – spowodowany zamknięciem skrzyżowania w Reńskiej Wsi – niebawem powinien zniknąć. Budowa ronda w miejsce niebezpiecznej krzyżówki zmierza ku końcowi.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 11170