Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Mniejszość niemiecka z Zakrzowa z siedzibą w Steblowie zorganizowała coroczne Weihnachtsfeier - spotkanie opłatkowe. W świetlicy wiejskiej w Steblowie kolędy przeplatano żartami, w opowiadaniu których od lat prym wiedzie ks. senior Stefan Jenek.

Zanim były proboszcz zakrzowskiej parafii zaczął rozbawiać zgromadzonych swoimi kawałami, z jasełkami wystąpiły dzieci z Publicznego Przedszkola w Zakrzowie.

Po poświęceniu opłatków przez obecnego proboszcza parafii pw. św. Mikołaja ks. Marka Wieczorka, z życzeniami do zebranych zwrócili się wójtowie gmin Polska Cerekiew i Cisek: Piotr Kanzy i Alojzy Parys.

Od Anny Wieczorek, skarbnika mniejszości niemieckiej w Zakrzowie, dowiadujemy się, że ks. Stefan Jenek zawsze przyjeżdża do Steblowa z wicami, czyli dowcipami. Te duchowny serwował 17 grudnia w przerwach między kolejnymi kolędami wykonywanymi ze śpiewników. Oprawę muzyczną zapewniła członkini tutejszej mniejszości niemieckiej, Barbara Wurst, która chwyciła za gitarę. Wcześniej wraz z innymi paniami z mniejszości przygotowywała specjały: makowiec, jabłecznik, grzane wino, rybę, kartofle i surówkę z kiszonej kapusty.

Mieć za patrona parafii św. Mikołaja, zobowiązuje. Jak co roku pojawił się on w steblowskim domu spotkań z drobnymi prezentami.

Na zdj. Obok pani Barbary Wurst, która umilała czas grą na gitarze, sypiący żartami jak z rękawa ks. senior Stefan Jenek.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy