Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Adepci pożarnictwa z jednostek OSP w naszym powiecie mają głowy pełne pomysłów. Do kolejnej inicjatywy druhów Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Dziergowicach (gm. Bierawa) na akcję edukacyjną, dotyczącej tym razem odblasków, a noszącej nazwę „Bądź bezpieczny - bądź widoczny”, dołączyła jednostka z Długomiłowic (gm. Reńska Wieś). Innowacja polega na tym, że nagrano spot promujący noszenie odblasków.

Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi, jak zauważalna jest różnica w widoczności osób z odblaskami i bez nich. 

O akcji pisaliśmy w 44. numerze "Nowej Gazety Lokalnej". Skróconą wersję materiału zamieściliśmy na naszym portalu - TUTAJ.

Światło dzienne klip zdołał ujrzeć jeszcze w tym roku.

Akcja był zaplanowana, jednak pomysł, że powstanie filmik, był spontaniczny - narodził się podczas tworzenia pogadanek.

- Wspólnie z OSP Długomiłowice stwierdziliśmy, że fajny byłby film trafiający do ludzi. A skoro nie możemy podeprzeć się jakimś już istniejącym, na przykład z internetu, to zdecydowaliśmy, że stworzymy własny. I tak powstał spontanicznie scenariusz. Zebraliśmy aktorów i pojechaliśmy nagrać film - wspomina Sebastian Kwoczała, zastępca naczelnika w OSP Dziergowice. - Każdy był podekscytowany, gdyż robiliśmy to pierwszy raz. Wszyscy chcieli wypaść profesjonalnie, atmosfera udzielała się wszystkim - mówi Kwoczała. Dodaje, że akcja kręcenia spotu wyglądała na tyle realistycznie, iż mieszkańcy Dziergowic próbowali przyjeżdżać, by sprawdzić, co się dzieje.

Podkreśla rozmówca dobrą współpracę między jego jednostką a OSP z Długomiłowic podczas montażu filmiku. Dzięki temu, że każdy miał jakiś pomysł, finalny produkt satysfakcjonuje wszystkich.

- Mamy nadzieje, że klip dotrze do ludzi, i uświadomi im, jak ważne jest bycie widocznym na drodze. I że, znając skutki, zaczniemy nosić odblaski. Warto dać sobie szansę i je nosić. Bo bycie widocznym na drodze to bycie bardziej bezpiecznym - podkreśla Sebastian Kwoczała.

Filmik można obejrzeć m.in. na fanpage'u OSP Dziergowice - TUTAJ.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy