Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Jako pierwsi zbiorą się mieszkańcy Grabówki. Jako ostatni - mieszkańcy Korzonka. W gminie Bierawa 29 stycznia rusza cykl zebrań sołeckich. Coroczne spotkania sprawozdawcze wójta i rady sołeckiej, na których podsumowuje się działania z minionego roku, to najważniejsze, obok zebrań w sprawie podziału środków funduszu sołeckiego, spotkania w ciągu całego roku.

Poza podsumowaniem ubiegłych 365 dni i nakreśleniem planów na rok bieżący władze gminy i sołectwa odpowiadają na pytania ze strony uczestników spotkania. Jest to więc najlepsza okazja dla mieszkańców, by wyartykułować bolączki swoich wsi.

W tym roku wszystkie spotkania rozpoczynają się o godzinie 17:00.

Mieszkańcy Grabówki spotkają się 29 stycznia w Domu Kultury w Bierawie. W tym samym miejscu 30 stycznia zaplanowano zebranie dla mieszkańców Bierawy. O sprawach Lubieszowa, przed którym w tym roku organizacja olbrzymiej imprezy – Mistrzostw Świata Psich Zaprzęgów – będzie mowa 31 stycznia w miejscowej świetlicy DFK.

Pierwsze zebranie w kolejnym miesiącu wyznaczono na 5 lutego – wówczas w swoim klubie wiejskim spotkają się mieszkańcy Starego Koźla. Zebranie dla mieszkańców Solarni wyznaczono na 7 lutego w znajdującej się w ich sołectwie szkole podstawowej. Brzeźce spotkanie przeprowadzą 8 lutego w klubie wiejskim, a Ortowice 13 lutego w świetlicy. Mieszkańcy Goszyc spotkają się 15 lutego w świetlicy. Dla Kotlarni zebranie zaplanowano na 16 lutego w świetlicy wiejskiej, a dla Starej Kuźni 19 lutego w miejscowym domu kultury. W Dziergowicach zebranie wiejskie odbędzie się 20 lutego w domu kultury. Jako ostatni – w klubie wiejskim – spotkają się mieszkańcy Korzonka, dla których zebranie zaplanowano na 21 lutego.

Na zdj. zebranie wiejskie w Bierawie (2016 r.)

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy