Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Mając w organizmie 2 prom. alkoholu, wielu ludzi doświadcza tzw. „zerwania filmu”. Trzy promile wiążą się już ze znacznie obniżoną zdolnością do kontroli własnych zachowań; większość ludzi w tym stanie traci przytomność. Prawdopodobnie te symptomy mocno doświadczyły 34-letni kierowcę z naszego powiatu, który - jak już oficjalnie informuje policja - był w stanie nietrzeźwości, kiedy wypadł z jezdni i zderzył się z drzewem 24 stycznia za Polską Cerekwią. 

O wypadku, na skutek którego strażacy musieli wydobywać 34-latka, zakleszczonego w pojeździe, informowaliśmy TUTAJ.

 

Komunikat Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu, w którym jest również mowa o innym kierowcy -prowadzącym pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości - którego zatrzymano w Kędzierzynie: 

„Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. 34-letni kierowca opla swoją podróż zakończył na drzewie. Szybko okazało się, co było tego powodem. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Natomiast 18-latek, który jechał motorowerem nie posiadał uprawnień do kierowania, a przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego 1,5 promila. Zatrzymanym grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego zdarzenia doszło w środę rano. Wówczas dyżurny z kędzierzyńskiej komendy odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, na krajowej 45, pomiędzy Ciężkowicami a Raciborzem. Policjanci, którzy byli na miejscu, jako pierwsi zauważyli samochód leżący poza drogą zaparty o drzewo.

W wyniku tego zdarzenia mężczyzna został zakleszczony w pojeździe. Na miejsce przybyli strażacy i przy pomocy specjalistycznego sprzętu uwolnili 34-latka z auta. Mężczyzna trafił do szpitala. Po zbadaniu na zawartość alkoholu mieszkaniec powiatu kędzierzyńskiego wydmuchał blisko 3 promile.

Mundurowi na podstawie zabezpieczonych na miejscu zdarzenia śladów ustalili, iż bezpośrednią przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość, z jaką poruszał się 34-latek oraz alkohol w jego organizmie.

Do drugiego zdarzenia doszło w nocy, kilka minut przed godziną 2:00 w centrum Kędzierzyna. Tam policjanci zauważyli kierującego motorowerem, który jechał tzw. „wężykiem”. Badanie na zawartość alkoholu pokazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy. W organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania.

Obaj mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą teraz w sądzie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

PAMIĘTAJMY!!!

Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych."

 

Foto: OSP Polska Cerekiew

 

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy