Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

To najlepszy argument za tym, że warto czynnie uczestniczyć w zebraniach wiejskich, podając na nich swoje propozycje włodarzom. Aby w Bierawa jeździło się bezpieczniej, niedawno stanął w niej nowy znak „STOP”. Kolejny znak B-20 zmusi nas do zatrzymania już niebawem. To dzięki społeczności lokalnej jazda w Bierawie powinna być coraz bezpieczniejsza.

Wzmożone partole policji, obserwującej z oddalenia skrzyżowanie ul. Mickiewicza (droga powiatowa) z DW408 utemperowały zakusy kierowców. Posypały się pouczenia. Nie zabrakło mandatów za niedostosowanie się do nakazu zatrzymania się przed drogą z pierwszeństwem przejazdu. Dzięki temu nawet tzw. jazda na pamięć nie powinna już być żadnym argumentem w rozmowie z mundurowymi (zanim stanął w tym miejscu znak „STOP”, obowiązywało „ustąpienie pierwszeństwa”).

O słuszności rozwiązania przekonany jest wójt gminy Bierawa Krzysztof Ficoń. Potwierdza, że pojawienie się znaku to pokłosie zeszłorocznego zebrania wiejskiego w Bierawie. – Nawiasem mówiąc, do końca marca kolejny znak „STOP” stanie na drugim końcu ul. Mickiewicza, koło banku. Myślę, że będzie pełnił jeszcze ważniejszą rolę – wyjawia włodarz.

Szerzej w 4. nr. "Nowej Gazety Lokalnej", który ukaże się 30 stycznia.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek

Biorą udział w konwersacji