Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kluczowa inwestycja drogowa w naszym powiecie zgodnie z pozytywnym scenariuszem miała się rozpocząć jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Ta sztuka się nie udała. 28 grudnia wyłoniono najkorzystniejszą ofertę - złożoną przez przedsiębiorstwo M-Silnice a.s. z Pardubic w Republice Czeskiej. Czesi wycenili inwestycję najtaniej, bo na nieco ponad 33,5 mln zł. Jednak 8 stycznia czynność wyboru najkorzystniejszej oferty została unieważniona. Wszystkie oferty ponownie miały przejść proces weryfikacji. - Wykonawca zostanie wyłoniony do końca stycznia - deklarowała w rozmowie z 8 stycznia Małgorzata Kordek. Wiadomo, że ten scenariusz się nie spełni.

Ostatnio o planowanej przebudowie pisaliśmy TUTAJ.

Przypomnijmy: w pierwszym przetargu wygrało czeskie przedsiębiorstwo, którego oferta otrzymała najwyższą liczbę punktów, czyli 100. Jednak 8 stycznia opolski oddział GDDKiA unieważnił wybór. Powodem było  "(...) uzyskanie przez Zamawiającego dodatkowych informacji mających wpływ na wybór oferty najkorzystniejszej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego (...)".

Nie podano do publicznej wiadomości, o jakie informacje chodzi.

Wszystkie oferty ponownie miały wziąć udział w przetargu, a zwycięzcę mieliśmy poznać do końca stycznia.

- Jeszcze nie mamy wyników. Jesteśmy na ostatnim etapie. Czekamy na złożenie dokumentów przez jednego z oferentów - powiedziała nam 31 stycznia Małgorzata Kordek, Specjalista Wydziału Administracji, Informatyki i Zaplecza Technicznego w opolskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Do 12 lutego czekamy na uzupełnienie dokumentów przez jednego z wykonawców. Jeśli te dokumenty będą dostępne, nie będzie już żadnych braków, wezwań do uzupełnienia, to myślę, że w ciągu trzech dni - do 15 lutego - wyłoniona zostanie zwycięska oferta - precyzuje.

Nieoficjalnie mówi się, że "walka o inwestycję" rozegra się między dwoma oferentami: czeskim przedsiębiorstwem M-Silnice a.s. z Pardubic w Republice Czeskiej a konsorcjum firm: ADAC-LEWAR Sp. z o. o. z Przystajni (lider konsorcjum), Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o. o. z Kędzierzyna-Koźla (partner konsorcjum), Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Adrian Bąk z Głubczyc (partner konsorcjum).  

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek

Biorą udział w konwersacji

  • Śmiech na sali z przebudową tego skrzyżowania. Na jakiej podstawie została unieważniona pierwsza oferta?? Teraz ponownie ta sama firma jest oferentem?? Chyba ktoś ma w tym swój cel aby tak to przeciągać!! A może póki ktoś ważny się tam nie "rozwali" wtedy budowa rozpocznie się w przeciągu tygodnia??!!
    Przebudowa miała się rozpocząć w połowie ubiegłego roku (2017), potem oczywiście później bo w listopadzie, a teraz to już nie wiadomo czy to w ogóle ruszy. Śmiem stwierdzić że może coś się ruszy w 2020 chociaż w to nie wierzę.